Trening, który pobudza wszystkie partie ciała, to trening kompleksowy ukierunkowany na wzmocnienie i wyrzeźbienie sylwetki. Plan treningowy opracowany samodzielnie, który uwzględniałby ćwiczenia na każdą partię ciała jest niemałym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących. Jednym z treningów, który jest alternatywą dla indywidualnych ćwiczeń na siłowni, jest Body Shape. Opracowany został tak, aby wyrzeźbić całe ciało.

Body Shape znajdziemy coraz częściej w ofercie klubów fitness. Cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd newralgicznych partii ciała, jak uda, pośladki, brzuch i ramiona. Body Shape w Poznaniu i innych miastach stanowi atrakcyjną ofertę dla pań, ale warto podkreślić, że panowie również decydują się na ten efektywny trening fitness.

Body Shape – hantle, gumy, stepy

Jak każdy trening, również Body Shape, rozpoczyna się krótką rozgrzewką trwającą ok. 10 minut. Nie można jej pominąć, ponieważ to ona przygotowuje nasze ciało do intensywnego wysiłku fizycznego, rozciąga mięśnie i stawy. Jej brak zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji, która nierzadko eliminuje nas z treningu na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Po rozgrzewce odbywa się krótki stretching, a następnie trening właściwy.

Trening trwa zazwyczaj 30-45 minut. Ćwiczenia wykonywane są w seriach oraz są skoncentrowane na wszystkich partiach ciała, w szczególności na pośladkach, brzuchu, udach, grzbiecie i ramionach. Wykorzystuje się do nich sprzęt, który nie tylko pozwala uzupełnić trening o większą ilość ćwiczeń, ale również uatrakcyjnia go i zapobiega monotonii. Podczas zajęć spotkasz się na pewno z hantlami, stepem i gumami.

Po treningu zawsze następuje rozciąganie, podobnie jak o rozgrzewce, nie można o nim zapomnieć. To czas dla mięśni na odpoczynek i dla Ciebie na relaksację.

Kształtowanie sylwetki z Body Shape

To, jak szybko i jakie efekty osiągniesz, zależy tylko od Ciebie. Przyczynia się do tego częstotliwość ćwiczeń, zaleca się bowiem treningi 2 razy w tygodniu, a także ich intensywność i Twoje zaangażowanie. Zazwyczaj oczekuje się szybkich i spektakularnych efektów. Musisz jednak pamiętać, że wraz z rozpoczęciem treningów powinno się zmienić swój sposób odżywiania, dieta ma kluczowe znaczenie dla kształtowania sylwetki, ale też dobrego samopoczucia. Decydując się na body shape w Poznaniu, pamiętaj aby wybrać odpowiednie studio fitness, w którym trening dostosowany jest do możliwości i zaawansowania uczestników, jak np. w klubie Niku.pl . Aby osiągać wymierne korzyści, konieczne jest zastosowanie podczas treningu takich ćwiczeń, które odpowiadają konkretnej grupie osób.

Body shape ma pozytywny wpływ na kształtowanie i modelowanie sylwetki. Co więcej,  wzmacnia wszystkie partie mięśniowe i stawy. Jest to trening bardzo dobrze sprawdzający się w profilaktyce osteoporozy i korekty wad postawy. Ujędrnia ciało i łagodzi dolegliwości bólowe. Jest przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów, sprzyja szybkiej utracie tkanki tłuszczowej. Jest to odpowiedni wybór dla osób początkujących, które chcą wzmocnić ciało i odprężyć się po intensywnym dniu pracy.

Z zajęć grupowych w klubach fitness korzystają zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają, jak też osoby zaawansowane. Są uzupełnieniem treningów na siłowni, ale również mogą być doskonałą motywacją do regularnych ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here