Jest jeden taki dzień w życiu każdej kobiety, w którym wszystko powinno być idealne. Przygotowuje się ona do niego długimi miesiącami, jednak są takie czynności, których nie można wykonać odpowiednio wcześnie. To makijaż ślubny, w którym nie ma miejsca na błędy i potknięcia. Każda kobieta ma swoją wizję swojego wyglądu w dniu ślubu. Pragnie zachwycić swojego przyszłego męża, gości weselnych, ale też samą siebie. Jej wygląd jest dla niej w tym momencie niezwykle ważny, o czym powinna wiedzieć każda wizażystka oferująca ślubny makijaż.

Cztery pory roku urody

Czy wiesz, że można wyróżnić cztery typy urody odpowiadające czterem porom roku. To analizując ich cechy, powinno się dopasować rodzaj makijażu i kolory. Doświadczeni i profesjonalni wizażyści stosują tę technikę w swojej pracy. Decydując się na makijaż w Poznaniu i innym dużym mieście, powinnaś więc wybrać wizażystkę, która może pochwalić się nie tylko wykształceniem kierunkowym i długoletnim doświadczeniem, ale też współpracą z przynajmniej kilkoma znaczącymi kobietami w naszym kraju. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ ich dobra opinia jest dowodem na to, że wizażystka jest godna zaufania i potrafi dopasować makijaż ślubny do Twojego typu urody.

Jeżeli Twoja cera jest jasna, masz zielone lub niebieskie oczy, a włosy z jasnymi refleksami, to jesteś rozkwitającą wiosną. Oczy doskonale podkreślą cienie w kolorze wrzosowym, morelowym, toffi, złoty i ciemnym brązie. Usta pięknie prezentować się będą w makowej czerwieni i łososiowym odcieniu. Jasna karnacja – cera oliwkowa lub brzoskwiniowa, szare lub niebieskie oczy i blond włosy to lato. Twoje oczy powinny zostać pomalowane na stonowane kolory – granat, miętę lub kolor lawendowy, a usta na chłodny róż lub delikatną malinę. Pani jesień ma jasną karnację, niekiedy pokrytą piegami, jej oczy są brązowe lub zielone, a włosy rude lub kasztanowe. Oczy podkreślą ciepłe barwy – złoto, miedź, brąz, turkus i oliwka, z kolei usta – czerwień, cynamon i kolor ceglasty. A chłodna Królewna Śnieżka? Rozpoznamy ją po śniadej lub porcelanowej cerze, ciemnych oczach i kruczo czarnych włosach. Oczy powinny zostać pomalowane na kontrastujące kolory – paryski błękit, granat, intensywną śliwkę bądź fuksję, a usta na kolor arbuzowy lub mocny czerwony.

Zasad idealnego makijażu ślubnego

Chcąc, aby był on idealny, powinnaś przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce, w którym specjaliści zaopiekują się Tobą w sposób perfekcyjny. Makijaż w Poznaniu, który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród kobiet, wykonuje wizażystka w Facefabric.pl. Od analizy typu urody, przez wybór odpowiednich kosmetyków i kolorów, po makijaż próbny i finalny makijaż ślubny. W tym miejscu stosuje się wszystkie zasady idealnego ślubnego makijażu.

  1.       Makijaż ślubny dla Ciebie – musisz czuć się w nim dobrze, ale też inaczej niż na co dzień, wyjątkowo. Powinien więc pasować nie tylko do Twojego typu urody, ale też charakteru. Równie ważna jest to, aby stanowił spójną całość z Twoją sukienką ślubną, dodatkami i fryzurą.
  2.       Lekki powiew piękna – dobry makijaż podkreśla atuty i maskuje niedoskonałości, ale nigdy nie zmienia Twojej natury. Na Twojej twarzy w tym dniu, ale też w każdym innym, nie może być maski, dlatego makijaż w Poznaniu w Face Fabric wykonywany jest z wykorzystaniem podkładów o lekkiej konsystencji i rozświetlających pudrów.
  3.       Cały dzień i noc – makijaż musi być oczywiście trwały, powinien wyglądać tak samo zarówno po wyjściu z salonu, jak również o północy. To dlatego profesjonaliści decydują się na kosmetyki o przedłużonej trwałości.
  4.       Elegancja i szyk – ślub to szczególny dzień, który będziesz pamiętała przez całe swoje życie. Ważne są detale i szczegóły, a całość zawsze odbywa się w podniosłej atmosferze. Twój makijaż musi do niej pasować. Nie bój się większego blasku, mocniej podkreślonego oka czy też bardziej wyrazistej pomadki. To dzień inny niż wszystkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here