Piękna, zdrowa skóra sprawia, że wyglądasz młodo i promiennie. Dzięki temu tak też się czujesz. Na kondycję Twojego ciała wpływa nie tylko dieta, ale również sposób pielęgnacji. Aby osiągać pożądane rezultaty:

1. Poznaj swoją skórę

Normalna, tłusta, mieszana a może wrażliwa? Trafne rozpoznanie typu skóry umożliwia dobór właściwych kosmetyków. Aby określić właściwości swojej cery, obserwuj ją. Sprawdzaj, jak reaguje na określone preparaty czy produkty spożywcze, jak wygląda po całym dniu aktywności itd. Po pewnym czasie będziesz wiedzieć, jaki efekt chcesz osiągnąć oraz które partie wymagają szczególnej uwagi.

2. Tonizuj

Stosując tonik, przywracasz skórze jej naturalny, lekko kwaśny odczyn. Dzięki temu jest ona mniej podatna na działanie bakterii i grzybów. Jeśli regularnie tonizujesz twarz, zapewniasz jej również lepsze nawilżenie i przygotowujesz ją do przyjęcia składników odżywczych znajdujących się w kremach, maseczkach itd. Wybór konkretnego preparatu jest uzależniony od właściwości skóry.

3. Nawilżaj i oczyszczaj

Stosowanie kremów nawilżających wpływa nie tylko na wygląd cery, ale również na Twoje samopoczucie. Delikatna konsystencja i przyjemny zapach dermokosmetyków to prawdziwa uczta dla zmysłów. Ważne, by nakładać je na twarz przed wykonaniem makijażu. Dobrze robić to również po całym dniu i po demakijażu. Niezbędne jest także oczyszczanie skóry przy użyciu delikatnego płynu micelarnego.

4. Dostarczaj witaminy i antyoksydanty

Ważne, by kosmetyki, jakie stosujesz przy codziennej pielęgnacji, były bogatym źródłem składników odżywczych, dzięki którym Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i młodo. Dobrze, by w ich składzie znajdowały się m.in.:

5. Chroń przed promieniowaniem UV

Jednym z czynników przyspieszających starzenie i odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień jest promieniowanie ultrafioletowe, na które narażasz się, gdy przebywasz na słońcu. Aby zabezpieczyć skórę przed promieniami, należy stosować kosmetyki z filtrami UV, tworzące warstwę ochronną. Nie rezygnuj z kąpieli słonecznych, ale dobrze się do nich przygotowuj.

6. Pij wodę

Niezwykle ważne jest nawilżanie ciała nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz. Utrata wody sprawia, że skóra traci swoją naturalną sprężystość, łuszczy się i wygląda nieatrakcyjnie. Jeśli nie zapewniasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, następuje odwodnienie. Niedobór wody wywołuje suchość i napięcie skóry. Aby zachować odpowiedni poziom nawilżenia, warto także stosować kosmetyki zawierające kwas mlekowy i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Dobre nawyki, takie jak np. nawilżanie skóry (od zewnątrz i od wewnątrz) czy dostarczanie jej cennych składników odżywczych, to recepta na młodość. Ważne również, by minimalizować działanie szkodliwych czynników, tzn. promieniowania słonecznego, niskich temperatur itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here