Makijaż brwi dla początkujących z wykorzystaniem kredki do brwi

Nawet najpiękniejszy makijaż oczu, wspaniała cera czy ślicznie zarysowane usta nie zachwycą innych, gdy brwi pozostaną zaniedbane. Wizażyści już dawno stwierdzili, że to właśnie one, wyregulowane, zadbane, nadają twarzy szlachetnego wyrazu i świetnie podkreślają oczy. Zaczynając swoją przygodę z makijażem, warto też wiedzieć, co może nam dać zwykła kredka do brwi i jak jej używać.

Trzeba przyznać, że co jakiś czas zmieniają się trendy w makijażu, a więc przychodzi też inna moda na stylizację brwi. Zmieniają się choćby techniki zdobienia brwi, dlatego raz na ulicy widzimy większość kobiet z makijażem permanentnym brwi, a za chwilę do łask wraca henna. Jednak stara, dobra kredka do brwi zawsze będzie w cenie. Warto wiec wiedzieć, jak się nią posługiwać i jak wybierać tę najbardziej odpowiednią. Trzeba też pamiętać, że nawet najlepszy makijaż nie zastąpi właściwej pielęgnacji brwi.

Pielęgnacja brwi

W naturze trudno o ideał. Jedni zatem narzekają na zbyt gęste brwi, a inni na ich całkowicie przeciwieństwo, które nijak nie nadaje się do modelowania. To prawda, że łatwiej opanować pokaźne brwi. Jeśli jednak Twoje brwi są cienkie i jest ich niewiele, trzeba zacząć je odżywiać. Wtedy pobudzisz je do szybszego wzrostu, staną się mocniejsze oraz grubsze.

Do tego celu można użyć dobrej odżywki do brwi, których na rynku jest w tej chwili wiele. Warto też posłużyć się najzwyklejszym olejkiem rycynowym. Stosuje się go na oczyszczone brwi raz dziennie. Cienką warstwę nanosimy patyczkiem kosmetycznym na brwi, najlepiej już w porze wieczornej, przed położeniem się do łóżka, tak aby miał on szansę pozostać tam do rana. Efekty dostrzeżemy po trzech lub czterech tygodniach. Wtedy właśnie zauważyć można znacznie lepszą kondycję brwi.

Dopiero po wzmocnieniu brwi będziemy mogli zdecydować o ich regulacji. Pierwszy zabieg warto wykonać w salonie piękności, bo kosmetyczka nie tylko wykona to perfekcyjnie, ale także doradzi odpowiedni kształt. Jego utrzymywanie pozostanie za to naszym obowiązkiem, ale możemy tego pilnować za pomocą zwykłej pensety.

Kredka do brwi – precyzyjny makijaż

Kredka do brwi znana jest od lat. Zapewnia perfekcyjny makijaż, bo można posługiwać się nią bardzo precyzyjnie. Makijaż brwi rozpoczyna się od podkreślenia ich dolnej linii, akcentując nieco bardziej końcówkę. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie miejsc, w których włosków brakuje lub jest ich zbyt mało. Nie należy pokrywać całości jednolitą warstwą, tylko narysować wiele drobnych punktów czy małych kresek.

Następnie lekko rozetrzeć, tak aby nie było dostrzec żadnych mocnych przejść koloru. Kredka do brwi musi też posłużyć do zaakcentowania końcówki brwi. Ostatni krok to porządne wyczesanie brwi, co można zrobić małą, suchą szczoteczką. Wówczas uzyskamy ten najbardziej pożądany, naturalny efekt.

Kredka do brwi – jak ją dobrać?

Wizażyści są zgodni, że kredka do brwi musi być dobrana kolorystycznie zarówno do barwy włosów, jak i do karnacji. Producenci starają się ułatwić paniom wybór, od razu dedykując poszczególne kredki blondynkom, brunetkom oraz szatynkom. Każda kredka do brwi powinna być odpowiednio miękka, aby lekko się ją rozcierało, ale jednocześnie musi być na tyle twarda, żeby można było nią rysować niewielkie kreseczki pomiędzy drobnymi włoskami brwi. Podczas wyboru warto mieć to w pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here