Implanty zębów

0
1772

Zwykło się mawiać, że prawdziwie piękna kobieta oraz przystojny mężczyzna to taki, który ma nienaganny uśmiech. Czy ktoś z nas powie z czystym sumieniem o jakiejś modelce, że jest piękna, jeśli ma nienaganną figurę, zdrowe i błyszczące włosy oraz krzywe i żółte zęby z ubytkami? Raczej nie. Dlatego o uśmiech trzeba dbać od najmłodszych lat: chodzić na fluoryzację w przedszkolu, myć zęby przed pójściem spać, nitkować zęby po jedzeniu jeśli nie mamy możliwości ich umycia.

A co w sytuacji, jeśli mimo wszystko na którymś etapie życia przydarzyła się nam strata zęba? Implanty zębów w Poznaniu to fraza, która po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową pozwoli nam znaleźć kontakty do wielu salonów stomatologicznych zajmujących się wstawianiem implantów zębowych.

Dziś implanty zębów są dużo bardziej powszechne, dzięki czemu spadła także ich cena. Jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu za implanty przyszłoby nam zapłacić około ośmiu tysięcy złotych. Dziś koszt jednego implanta zębowego wynosi nawet trochę ponad dwa tysiące złotych. Wszystko zależy oczywiście od prestiżu danego gabinetu stomatologicznego, od lekarza wykonującego i montującego implant w naszej szczęce, oraz od materiału, z jakiego wykonany jest implant zębowy.

Założenie implantu zębowego to wieloetapowy proces, podczas którego nie ma pewności o tym, że wszystko zakończy się sukcesem. Może zdarzyć się tak, że nasz organizm źle zareaguje na materiał, głównie metal lub stal z którego wykonany jest element implanta. Konsekwencje mogą nie być najlepsze- może wystąpić ropienie oraz opuchlizna. Na szczęście takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Wiele osób decyduje się na jeden lub dwa implanty w miejscach, w których stracili ząb, a które są widoczne w uśmiechu. Ale są też osoby, które zakładają implanty zębowe w całej szczęce. Choć jest to niezwykle kosztowny zabieg to dzięki temu nie trzeba martwić się już więcej o ubytki, o przebarwienia zębów lub ich nagłe psucie i wypadanie.

Czy warto więc zdecydować się na implanty? Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych, oczywiście tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here