Mężczyzna z problemem łysienia przed wizytą u trychologa w Krakowie

Łysienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn często już w młodym wieku. Staje się uciążliwym zjawiskiem, nierzadko będąc przyczyną kompleksów. Zdrowe, silne a przede wszystkim gęste włosy są postrzegane jako jeden z najważniejszych przymiotów męskości. Na szczęście rozwój medycyny i nauk biologicznych pozwalają znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji i powstrzymać łysienie. Poszukując idealnego wyjścia dla siebie, należy pamiętać, że priorytetem jest własne zdrowie, dlatego powinno się korzystać jedynie z metod dopuszczalnych przez medycynę. W tej sytuacji zabieg medycyny estetycznej może się okazać najlepszym wyborem.

Dlaczego mężczyźni tracą włosy?

Wielu mężczyzn traci włosy ze względu na występowaniem w ich organizmie tak zwanego genu łysienia, który z reguły dziedziczony jest po ojcu. W przypadku osób posiadających ten gen, proces łysienia rozpocząć się może się jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, jest to również niestety ten przypadek, w którym proces ten rozwija się najszybciej. Często z łysieniem powiązane są inne biologiczne zjawiska jak na przykład wyraźnie zwiększona aktywność gruczołów łojowych. Najbardziej niebezpieczną sytuacją dla człowieka jest łojotokowe zapalenie skóry, objawia się występowaniu na głowie złuszczających się fragmentów skóry zabarwionych krwią. Czynniki takie przyspieszają proces wypadania włosów. W takiej sytuacji niezwłocznie należy udać się do trychologa. Szczegółowe informacje na temat konsultacji trychologicznej można znaleźć na podstronie: Trycholog Kraków | Klinika Genesis, należącej do krakowskiego gabinetu medycyny estetycznej.

Jak rozpoznać początek procesu łysienia?

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym powinno być tworzenie się tak zwanych zakoli i innych niewielkich ubytków owłosienia. W drugim etapie unaocznia się tak zwane wysokie czoło, przednia linia włosów się podnosi. Kolejnym stadium jest przerzedzanie się włosów na całej powierzchni głowy ze szczególnym uwzględnieniem jej centralnej części. Później może nastąpić bardzo zaawansowane łysienie, w wyniku którego obszar występowania włosów będzie nieznaczny. W bardzo zaawansowanych przypadkach może dojść do całkowitego wyłysienia.. 

Kiedy i w jakiej formie podjąć leczenie? 

Chcąc cieszyć się gęstymi włosami jak najdłużej, sprawą priorytetową jest prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie odpowiedniej diety. Wyeliminowane powinny zostać używki. Niezwykle ważne dla skóry głowy jest jej odpowiednie ukrwienie, warto pobudzać naczynia krwionośne na przykład poprzez wprowadzenie codziennego masażu skóry głowy, dzięki czemu komórki włosowe zostają utlenione i wzmocnione. W przypadku gdy dostrzegalna jest duża utrata włosów, należy zdać sobie sprawę, że problem może mieć podłoże zdrowotne. Konieczna będzie konsultacja z lekarzem specjalistą, który zleci badania służące określeniu przyczyny łysienia. W każdym problemie zdrowotnym kluczowy jest czas postawienia diagnozy, im wcześniej ona nastąpi, tym większe są szanse na wyleczenie. Codzienna domowa profilaktyka jest bardzo ważna, lecz nie zastąpi leczenia przeprowadzonego przez specjalistów. 

Mężczyzna u trychologa w Krakowie

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna oferuje szerokie spektrum zabiegów poprawiających kondycję i zdrowie włosów, dzięki czemu powstrzymuje łysienie. Wybór danej metody jest uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta, sprawą najistotniejszą jest tutaj etap łysienia. Jeżeli wypadanie włosów nie przybrało rozmiarów dużego zjawiska stosowane są mało inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest mezoterapia.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia polega na wprowadzeniu specjalnych preparatów i substancji odżywczych do skóra głowy. Nieaktywne cebulki włosowe są pobudzane do wzrostu. Bardziej zaawansowaną metodą jest laseroterapia, polega na wykorzystaniu laserowej opaski stymulującej wzrost włosów. Dzięki niej uaktywniona zostaje główna warstwa budująca włosy, zwiększony zostaje również przepływ krwi, co skutkuje wzrostem odżywienia i dotlenienia tak zwanych mieszków włosowych. Powstałe warunki sprzyjają porostowi nowych włosów. 

Przeszczep włosów

Ostatecznym rozwiązaniem problemu łysienia może się okazać przeszczep włosów. Zabieg ten dokonywany jest przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Zasada jego działania opiera się na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych z miejsca owłosionego za pomocą specjalistycznego urządzenia na skórę głowy. Bez wątpienia jest to metoda, dzięki której można uzyskać naturalny, piękny i trwały efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here