Komórki macierzyste lekarstem na łysienie

Włosy nie są niezbędne do życia, jednak pełnią ważną estetyczną rolę. Są wizerunkowo ważnym elementem,. Ładne, zadbane włosy sprawiają, że nasze samopoczucie i samoocena są wysokie. Kobiety i mężczyźni, którzy z różnych powodów utracili włosy czują się zwykle gorzej, wydaje im się, że wszyscy zwracają uwagę na ich łysienie i poszukują różnych skutecznych możliwości do przeciwdziałania wypadaniu włosów, czy wręcz ich odzyskaniu.

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste są to komórki organizmu ludzkiego, które są pierwotne, niedojrzałe, mające zdolność samoodnowy, dzielenia się i różnicowana. Komórki macierzyste można pobrać albo z pępowiny albo ze szpiku kostnego. Komórki macierzyste pobrane z pępowiny są jakościowo lepsze i niezmiernie rzadko są odrzucane po przeszczepie. Wykorzystywane są w prawie każdej dziedzinie medycyny, w tym również medycyny estetycznej, w tym przy łysieniu.

Jak wykorzystywane są komórki macierzyste na łysienie?

Efekty wykorzystania komórek macierzystych przy łysieniu są naukowo potwierdzone. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta krwi, a następnie wyizolowaniu z krwi komórek macierzystych. Jest to technologicznie bardzo skomplikowany proces. Pozyskane komórki macierzyste aplikuje się w następnym kroku na skórę głowy, w celu jej zaktywizowania i pobudzenia, czego wynikiem jest wzrost włosów. W metodzie wykorzystano fakt, iż zabieg nie tylko pobudza uśpione cebulki włosowe, ale nawet powoduje powstanie zupełnie nowych cebulek włosowych. W trakcie takiej procedury następuje również odbudowa naczyń krwionośnych skóry, co za tym idzie skuteczne dotlenianie i odżywianie cebulek. Zabieg jest wykonywany jednorazowo.

Dla kogo zabieg?

Zabieg jest polecany dla osób nawet z dużą utratą włosów i nieraz beznadziejną sytuacją. Właśnie z powodu tego, iż powstają nowe cebulki włosowe jest on lekarstwem dla osób zupełnie łysych. Oczywiście im szybciej zastosowany tym jest skuteczniejszy. Cena zabiegu jest dość wysoka, bo około 7000 zł, efekty jednak są adekwatne do kosztów.

Więcej informacji na elite.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here