3 kroki do zostania stylistką rzęs

0
2926

Jeśli wciąż szukasz swojej drogi zawodowej i marzy Ci się przygoda z przedłużaniem rzęs – świetnie trafiłaś! W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 kroki do tego, aby zostać profesjonalną stylistką rzęs! Okazuje się, że zawód ten zyskuje coraz większe zapotrzebowanie oraz popularność wśród kobiet w każdym wieku.

Dziedzina kosmetologii związana z aplikowaniem sztucznych rzęs wciąż stawia nowe kroki w odkrywaniu kolejnych metod doczepiania włosków. Coraz więcej kobiet również decyduje się na to, aby udać się na zabieg przedłużania i zagęszczania. Oznacza to, że nadszedł idealny czas na to, aby zacząć myśleć o zawodzie stylistki rzęs.

Od czego jednak zacząć? W jaki sposób dostać się do branży? Na to pytanie postaramy odpowiedzieć się wraz partnerem Amazing Lashes.

KROK 1: ZACZNIJ OD PROFESJONALNEGO KURSU

To właśnie szkolenia dają nam zarówno podstawową jak i zaawansowaną wiedzę na temat rzęs. Na nich również pod okiem najlepszych specjalistów zdobędziemy umiejętności praktyczne, które w tym zawodzie są najważniejsze. Dodatkowo warto pamiętać, że kursy i szkolenia stanowią świetną możliwość networkingu i zdobywania kontaktów zawodowych, które w przyszłości mogą zakończyć się owocną współpracą.

Nie należy jednak ufać kursom w 100% internetowym, polegającym na oglądaniu filmików na popularnych stronach. Podczas nich nie możemy zadawać na bieżąco pytań i nie mamy również pewności co do kwalifikacji osób je prowadzących.

KROK 2: ZACZNIJ OD PRAKTYKI

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałaś na żywej osobie, teraz jest na to czas. Dzięki wiedzy i umiejętnościom, jakie zdobyłaś na kursie, będziesz mogła poćwiczyć na innych osobach. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od prostych aplikacji (np. przy użyciu metody 1:1) na bliskich nam kobietach – mamie, cioci czy siostrze.

Możemy również poprosić o praktyki w którymś z salonów kosmetycznych.

KROK 3: PRACUJ I ZARABIAJ

Kiedy zdobędziesz już trochę doświadczenia, a zabiegi będą Ci dobrze wychodziły, możesz zacząć przyjmować prawdziwe Klientki. Zatrudnij się w gabinecie, albo otwórz swój własny. Możesz również być stylistką „objazdową”, która spotyka się z Klientkami w ich mieszkaniach. To od Ciebie zależy, jaki model kariery wybierzesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here