peruki naturalne

Wybór peruki z pewnością nie jest prostym zadaniem. Decydując się na zakup swojej pierwszej peruki, zapewne zastanawiasz się, czy lepsza będzie peruka naturalna, czy syntetyczna. W tym artykule szczegółowo omówimy peruki naturalne. Będziemy odnosić się także do peruk syntetycznych, próbując rozstrzygnąć, które rozwiązanie jest najlepsze od strony użytkowej.

W jakich sytuacjach przydaje się peruka?

Tak naprawdę zakup peruki nie musi być podyktowany wyłącznie utratą włosów. Oczywiście większość ludzi wybiera perukę, aby zamaskować proces odrastania włosów po długiej chorobie. Z drugiej strony jest też spore grono osób, które kupują perukę, aby przetestować nową fryzurę. Nie chcą eksperymentować na swoich naturalnych włosach. Wolą najpierw sprawdzić, jak będą czuć się w nowej fryzurze.

Dlaczego warto wybrać perukę z naturalnych włosów?

Peruki naturalne mają długą listę zalet. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim trwałość oraz odporność na zniszczenie. Perukę wykonaną z włosów naturalnych można bez przeszkód użytkować nawet kilka lat. Przez ten czas nie traci ona trwałości oraz naturalnego wyglądu. Dużym atutem peruk naturalnych jest piękny i świeży wygląd. Warto podkreślić, że włosy w peruce nie puszą się ani nie plączą. Ma to fundamentalne znaczenie dla wygody użytkowania peruki. Pielęgnacja takich włosów również nie wymaga dużego zaangażowania. Wiele osób docenia fakt, że peruki naturalne można dowolnie stylizować. Włosy tworzące perukę można kręcić, farbować czy nawet podcinać. Warto pamiętać, że peruka naturalna jest droższa od syntetycznej. Z drugiej strony w wyższej cenie otrzymujemy listę atutów, którymi nie mogą pochwalić się syntetyczne peruki.

Jak wybrać perukę z włosów naturalnych?

Słów kilka warto poświęcić omówieniu najbardziej popularnych typów peruk naturalnych. Wśród nich możemy wymienić peruki:

– front lace,

– full lace,

– mono.

Peruki naturalne typu front lace mają półprzezroczystą siateczkę, która wchodzi na czoło, dając efekt mikroskóry. Wykończenie full lace to siateczka, która wchodzi na czoło i wokół całej głowy.

Peruki naturalne typu mono z przodu i na czubku mają mikroskórę. Dzięki temu włosy zaczesane w dowolnym kierunku wyrastają z podłoża w kolorze skóry. Prześwity pomiędzy włosami naśladują skórę głowy.

Wybierając perukę naturalną, warto kierować się przede wszystkim wygodą noszenia oraz wyglądem. Peruka musi być dopasowana do typu urody. Jeżeli chodzi o uzupełnienie częściowe, to kluczowy jest dobór peruki idealnie dopasowanej do naturalnego koloru włosów. Peruka nie może sprawiać dyskomfortu podczas noszenia. Jej zakładanie i ściąganie musi być proste i nie nastręczać dodatkowych problemów.

Duży wybór peruk wykonanych z włosów naturalnych można znaleźć w ofercie sklepu Hair Lux. Odwiedzając stronę hairlux.pl, możecie przejrzeć poszczególne rodzaje peruk. Do Waszej dyspozycji są także specjaliści pracujący w sklepie Hair Lux. Dzięki ich pomocy bez trudu wybierzecie idealny kolor i styl peruki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here