Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry

Dobór kosmetyków jest szalenie ważny, jeśli ktoś rzeczywiście chce zadbać o swój wygląd, nie tracąc przy tym niepotrzebnie pieniędzy. Tylko odpowiednie kosmetyki potrafią poniesione podczas zakupów koszty zamienić w doskonałą inwestycję w siebie.

Przy doborze kosmetyków, trzeba zawsze zachować pewien dystans, szczególnie, jeśli chodzi o reklamy. W nich wszystkie kosmetyki są odpowiedzią na konkretne problemy. W praktyce jednak hasła reklamowe nie zawsze pokrywają się z prawdą. Bo żeby kosmetyk rzeczywiście działał, musi być przede wszystkim dobrany do rodzaju i wieku cery, podpowiada ekspertka z http://olivepharm.pl/. Nie ma bowiem kosmetyków uniwersalnych. I nawet te, które koncentrują się na jednym, konkretnym problemie, nie zawsze będą wstanie danej osobie pomóc. Jako przykład podać można tu kosmetyki do cery trądzikowej. Żeby działały, muszą być dobrane przede wszystkim pod kątem wieku. Trądzik u nastolatka ma zupełnie inne podłoże, niż u osoby dojrzałej. Co za tym idzie? Kosmetyki dla młodych osób mogą zupełnie sobie nie poradzić z trądzikiem kobiety po czterdziestce.

Kolejnym przykładem kosmetyków, gdzie liczy się także wiek, są kosmetyki odżywcze. I tak na przykład osoby po 30 roku życia powinny sięgać głównie po produkty o wysokiej zawartości witamin i minerałów. Osobom po pięćdziesiątce mogą one jednak nie wystarczać. Wtedy też skóra traci kolagen, elastynę i naturalny kwas hialuronowy. I to one powinny znaleźć się w kosmetykach jej dedykowanych.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Biorąc pod uwagę jej rodzaj, indywidualne problemy oraz oczywiście wiek. Te trzy czynniki razem wzięte pozwalają wybrać kosmetyki optymalne. A jeśli ktoś ma problem z ich doborem, zawsze może poprosić o pomoc specjalistę. I wcale nie musi być to kosmetyczka. Bardzo często fachowym doradztwem służą również osoby pracujące w drogeriach, czy aptekach. Ich bogata wiedza na temat kosmetyków, pozwala dobrać kosmetyk do indywidualnych potrzeb klienta. wystarczy z taka osobą porozmawiać i powiedzieć jej o swoich problemach i potrzebach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here