ombre
fot: pixabay.com

Ombre to metoda barwienia, która podpiła serca kobiet na całym świecie, zreszta nie tylko kobiet! O popularności tego trendu świadczy to, że zostaje on przenoszony na coraz to nowe dziedziny. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-samemu-zrobic-ombre/

Popularność ombre

Ombre cieszy sie uznaniem nie tylko we fryzjerstwie, ale również w make-upach. W drogeriach znajdziemy specjalnie przygotowane pomadki do ust, złożone z dwóch kolorów, dzięki czemu osiągniemy efekt ombre na ustach kilkoma pociągnięciami szminki. Ombre króluje również w modzie. Kurtki, sukienki, spódnice, bluzki, a nawet buty w stylu ombre to hit ostatnich sezonów. 

Ombre – najmodniejsza fryzura

Ombre czyli tonalne przejścia kolorów od ciemniejszego do jaśniejszego to popularna metoda koloryzacji włosów. Pokochały ją gwiazdy i zainspirowane nimi rzesze kobiet. 

Wykonanie ombre, które będzie się pięknie prezentować na włosach wymaga dużej precyzji i wprawnej ręki. Do jego wykonania stosowane są substancje o silnym działaniu utleniającym, dlatego ze względów bezpieczeństwa powinna się tego podjąć osoba z wiedza i doświadczeniem. W przeciwnym wypadku zamiast szałowej fryzury będziemy mieć zniszczone włosy, które trzeba będzie ratować znacznym skróceniem i terapią regenerującą. 

Z tych względów większość kobiet decyzuje się na taki zabieg u fryzjerki. Jego efekt jest jednak czasowy. Gdy włosy odrosną, trzeba będzie je podciąć i znów przeprowadzić koloryzację, aby podtrzymać pożądany efekt. Jest to spora inwestycja. Koszt farbowania metoda ombre to średnio dwieście złotych. Oczywiście, cena zależy od długości włosów oraz salonu, na który się zdecydujemy. 

Jak zrobić ombre na włosach w domu

Jeśli cena wykonania ombre u fryzjera jest dla nas zaporowa, możemy spróbować pofarbować włosy w ten sposób samodzielnie w domu. Pamiętajmy, ze zabieg mocno obciąża włosy, dlatego warto je przedtem odpowiednio nawilżyć, na przykład wcierając oliwę z oliwek, zawierająca witaminę A i E. Powinnismy wyposażyć się również w rozjaśniacz oraz wodę utlenioną, najlepiej 9 procentową. Rozjaśniacz należy wymieszać z woda utleniona zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, a następnie nakładać go od końcówek ku nasadzie włosów, stosując stopniowo coraz mniejsza ilość. Po zabiegu powinniśmy odpowiednio odżywić włosy, stosując maskę rewitalizującą lub wykonana domowym sposobem odżywkę z żółtek.

Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/dlaczego-warto-kupowac-herbate-w-herbaciarni/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here