dom
fot. pexels.com

Dom to miejsce, do którego wracamy każdego dnia. To serce życia. Oaza spokoju. Rodzina. Właśnie z tych względów warto zadbać, aby dom cechował się pomysłowością urządzenia, nie był nudny i zachęcał, aby w nim przebywać, czy do niego wracać. Jak to zrobić? Poznaj triki i sposoby!

Zobacz też: http://jegoego.pl/wnetrze-z-pomyslem/

Wnętrze z pomysłem – sposoby

  1. Dla każdego pomysłowość oznacza co innego. Jedni lubują się w prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Inni z kolei uwielbiają niestandardowe sposoby urządzania domu. Warto mieć świadomość tego, co nam osobiście się podoba lub nie, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze, a w których nie do końca.
  2. Nie bój się skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Jeśli tylko masz taką finansową możliwość, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Przekazując architektowi wnętrz swoje wymagania i pomysły, możesz mieć pewność, że twoje wnętrze będzie urządzone z pomysłem.

Skuteczny trik na wnętrze z pomysłem

Jedną z zasad wystroju wnętrz oraz troski o to, aby wnętrze to było pełne pomysłowości jest zadbanie o to, aby w domu czy mieszkaniu wybrane elementy były zmienne. Oznacza to, że rzeczy, których nie można zmienić tak prosto, np. kolor ścian, panele, lampy itd. były bardzo uniwersalne, klasyczne. Wówczas dodatki – poduszki, doniczki, obrazy, figurki – mogą stanowić swego rodzaju element, który regularnie zmieniamy. Dzięki temu w naszym wnętrzu zawsze będzie powiew świeżości, pomysłowość, a my poznamy nowe rozwiązania. 

Ważna zasada

Podczas urządzania wnętrz należy pamiętać, aby nie odbierać im ich pierwotnego przeznaczenia. Z salonu nie róbmy gabinetu do pracy. Z pokoi dziecięcych – jadalni. Chęć pomysłowego urządzenia domu czy mieszkania nie powinna wpływać na zmianę zastosowania tych pomieszczeń. Każdy z nas jest bowiem przyzwyczajony do tego, że każde miejsce ma swoje określone znaczenie. Zmiana tego może powodować dezorientację. Wówczas nawet najbardziej pomysłowe urządzenie wnętrza sprawi, że nie wywoła to zamierzonych rezultatów.

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/salon-najwazniejsze-miejsce-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here