Henna pudrowa - jakie ma zastosowanie?

Henna jest naturalną odmianą barwnik, zazwyczaj jest wykorzystywana do tatuaży zmywalnych, do farbowania włosów oraz nadawania nowego, regularnego kształtu brwiom. W przypadku koloryzacji brwi, w ostatnim czasie najczęściej jest wykorzystywana henna pudrowa.

Henna pudrowa mimo, że to nowość na rynku to już zdobyła ogromną rzeszę fanów, a raczej fanek. Wykorzystuje się ją zwykle do farbowania brwi. Po zabiegu stają się one wyraźniejsze, bardziej wyregulowane, a cała twarz zmienia swój wyraz.

Czym jest henna pudrowa do brwi?

Henna pudrowa to alternatywa przede wszystkim dla makijażu permanentnego. W czasie zabiegu kosmetyczka nadaje brwiom właściwy kształt, tak aby pasował do kształtu oczu oraz twarzy. Po zabiegu brwi wyglądają bardzo naturalnie. Na skórze nie ma też odbarwień, które są widoczne przy farbowaniu brwi klasyczną henną.

Naturalny efekt, który bez wątpienia jest największą zaletą tej metody farbowania brwi zapewnia duża gama kolorów. Zazwyczaj solony mają do dyspozycji kilkanaście różnych barw, które można ze sobą dowolnie łączyć i mieszać. Dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego koloru do każdego rodzaju karnacji i koloru włosów.

Jak wygląda zabieg z użyciem henny pudrowej?

Przed wykonaniem nowego kształtu brwi, powinna zostać przeprowadzona z nami rozmowa, który pozwoli dowiedzieć się jakie mamy oczekiwania oraz czy nie istnieją przeciwskazania do zabiegu. Pierwszym etapem koloryzacji jest dokładne usunięcie makijażu z twarzy, oraz oczyszczenie miejsca zabiegowego.

Kolejny krok to nadanie brwiom nowego, prawidłowego kształtu. Aby zrobić to tak jak należy, trzeba skorzystać z pomocy specjalistycznego sprzętu, czyli miarki i szablonu. Bardzo ważne jest, żeby kształt pasował do całkowitego wyglądu twarzy. Gdy już został wybrany ten idealny kształt, można przejść do obrysu brwi specjalną białą pastą. Jest to produkt, który zabezpieczna skórę przed barwnikiem, czyli henną.

Następnie zostaje nałożona wcześniej przygotowana henna. Powinna ona pozostać na skórze przez około pół godziny. Na zakończenie henna zostaje zmyta, a brwi wyregulowane. Efekt utrzymuje się do 6 tygodni, ale jest to kwestia indywidualna.

Przeczytaj też: http://www.fabrykatrzciny.pl/oslabione-wlosy-jak-sobie-z-nimi-poradzic/

Farbowanie brwi henną pudrową – przeciwskazania

Henna jest naturalnym barwnikiem, jest to też zabieg bezinwazyjny, jednak istnieje pewne jedno przeciwskazanie, które uniemożliwi wykonanie koloryzacji. Mowa tutaj o alergii. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie próby uczuleniowej, przed zabiegiem. Jak ją wykonać? Obojętnie w którym miejscu, należy nałożyć na skórę odrobinę rozrobionej henny, odczekać i ją zmyć. Jeśli w przeciągu doby w tym miejscu nie pojawi się żaden niepokojący objaw, możemy poddać się zabiegowi.

Źródło: https://www.niedomowakura.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here