5 mitów na temat tamponów

Podczas miesiączki każda dziewczyna marzy o jak największej wygodzie i komforcie. Z tego powodu taka metoda ochrony jaką daje tampon posiada wiele zwolenniczek. Zapewniają wygodę, tak ważną w te trudne dni wywołane przez cykl miesiączkowy. Po wykonaniu umiejętnej aplikacji dają również pełną ochronę – nie ograniczając naszego stylu życia. Ten komfort to coś wyjątkowo ważnego dla każdej dziewczyny, która nie chce rezygnować ze swoich planów przez okres.

1. Stosowanie tamponów wywołuje choroby.

To całkowita nieprawda – o ile stosujesz się do zaleceń ich używania. Trzeba pamiętać, że wymiana tamponów musi odbywać się w pełni higienicznie (nie zapominaj o umyciu rąk przed!). Nie wolno też lekceważyć czasu używania. W obfite dni należy wymieniać tampon co około 2 godziny, podczas słabszego krwawienia co 4-6 godzin. Sam tampon jest stworzony z materiałów, które nie sprzyjają rozwojowi bakterii i są obojętne dla środowiska pochwy.

2. Tampony nie dają pełnego zabezpieczenia.

Jeśli jest on właściwie włożony i zmieniany w odpowiednich odstępach czasu, nie trzeba w ogóle się martwić. Zapewnią odpowiednią skuteczność. Jednak, jeśli dopiero zaczynasz stosować tampony i nie czujesz się pewnie, możesz dodatkowo zabezpieczyć się wkładką higieniczną.

3. Tamponów nie można używać nocą.

To również nieprawda. Obecne techniki tworzenia tamponów pozwoliły stworzyć produkty idealne do stosowania nocą. Posiada je w swojej ofercie wiele znanych marek, na przykład O.B.®.

4. Nie dają pełnej gwarancji podczas aktywności fizycznej.

Tampony są tak zbudowane, żeby zapewniać maksymalną chłonność niezależnie od ruchów ciała. Możesz używać ich bez obaw nawet podczas męczących treningów. Bez problemu możesz również korzystać z basenu. Zapewnią wystarczające zabezpieczenie, chociaż zaraz po wyjściu z basenu warto wymienić tampon na nowy. Bakterie obecne w wodzie nie będą miały wtedy żadnego wpływu.

5. Tamponów można używać tylko podczas miesiączki.

Czasami mogą się pojawiać drobne krwawienia wywołane przez dni płodne. W te dni można zabezpieczać się wkładką higieniczną, jednak jeśli niewielkie krwawienia pojawiają się regularnie, nie ma przeciwwskazań żeby zabezpieczyć się tamponem.

Jeśli szukasz pewnej i komfortowej ochrony niezależnie od fazy miesiączki zajrzyj na https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr – znajdziesz tutaj wyjątkowe tampony O.B.®. Czym się one wyróżniają? Są dostępne różne rodzaje tamponów – wystarczy wybrać, który w danej chwili najlepiej zagwarantuje chłonność oraz zapewni ci uczucie świeżości. Razem z tamponami O.B.® już nic nie stanie ci na przeszkodzie żeby w pełni korzystać z życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here