Zadbaj o brodę na wiosnę i zapobiegaj nadmiernemu wypadaniu włosków

Wielu mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. W końcu styl „na drwala” jest bardzo modny, a dodatkowo podoba się kobietom. Ale, aby Wasza broda świetnie się prezentowała nie wystarczy po prostu jej zapuścić. Kolejnym problemem, jaki może się pojawiać jest wypadanie włosków z brody. Wielu panów ma kompleks zakoli, a dodatkowo jeszcze pojawia się kolejny problem w postaci łysiejącej brody. Jeżeli nie jest to spowodowane łysieniem plackowatym, to mamy dla Was rozwiązanie. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak zapobiegać wypadaniu włosków z brody i zadbać o brodę na wiosnę.

Mity na temat wypadania włosków z brody

Jest wiele mitów na temat przyczyn wypadania włosków z brody. Można do nich na pewno zaliczyć wysoki poziom testosteronu. Można także usłyszeć nieprawdziwe tezy jakoby im dłuższa była broda, tym więcej włosów miało z niej wypadać. Ale to także oczywiście jest mit. Włosy z brody wypadają i jest to naturalne, przy czym trzeba wiedzieć, że nie mogą wypadać w dużej ilości. Życie włosa składa się z trzech faz. W czasie fazy anagen włosy rosną bardzo szybko. Z kolei w okresie katagenu włosy nie rosną już tak szybko i powoli obumierają. Ostatnią fazą jest telogen i w tym czasie martwy włos zostaje „wypchnięty” przez nowy.

Walka z wypadającymi włosami – od czego zacząć?

Jedną z przyczyn wypadania włosów z brody jest stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Im bardziej oparte są na parabenach czy innych konserwantach, tym niestety bardziej mogą uszkadzać nasze włoski i powodować ich wypadanie. A więc należy stosować tylko i wyłącznie kosmetyki do dbania o brodę oparte na naturalnym składzie. Warto, aby posiadały one kompleks witamin z grupy B, a także witaminę E. Doskonałe właściwości nawilżające, a jednocześnie pielęgnujące ma masło shea. Polecamy również stosowanie kosmetyków na bazie antyoksydantów i bioflawonoidów. Jeżeli problem z wypadaniem jest dość intensywny, a dodatkowo włoski na brodzie są przesuszone, to warto stosować kosmetyki z ekstraktem pszenicy oraz jedwabiu.

Nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz

Dbanie o brodę warto także rozpocząć od wewnątrz. Otóż dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednia dieta. Warto, aby spożywać produkty bogate w cynk, biotynę oraz witaminy z grupy B. Najlepiej jadać zdecydowanie więcej warzyw, z kolei zmniejszyć ilość spożywanego mięsa. Polecamy Wam także spożywanie dużej ilości sałat, a także papryki. Warto też spożywać kiszonki. Polecamy Wam także zrezygnowanie z niezdrowych nawyków, czyli jedzenia śmieciowego. Wzmaga ono nadprodukcję sebum, a to niekorzystnie wpływa na włosy, także te na brodzie. Ponownie przypominamy, że ważny jest sposób mycia skóry, najlepiej w zimnej wodzie.

Ostatnia deska ratunku…

Wiele osób zastanawia się, czy stosować suplementy diety. Oczywiście musicie pamiętać, że suplementy nie są lekarstwami, a ich działanie nie do końca zostało udowodnione. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do ich stosowania, przy czym należy je zażywać tylko i wyłącznie w trakcie posiłku, gdyż tylko w takiej sytuacji jest szansa, iż lepiej się przyswoją. Jednak czasami lepszym pomysłem wydaje się zmiana nawyków żywieniowych, gdyż efekt można uzyskać ten sam, a nawet lepszy i to zdecydowanie szybciej. Ostatnią deską ratunku może być wizyta u trychologa, który może przeprowadzić specjalistyczne badania i znaleźć przyczynę problemu. Jeżeli stosowanie kosmetyków, czy odpowiedniej diety nie przynosi efektów może się okazać, że przyczyna jest znacznie poważniejsza, a mianowicie wynika z choroby autoimmunologicznej, np. łysienia plackowatego czy łuszczycy.

Z kosmetyków przeznaczonych do dbania o brodę najlepiej wybierać szampony i odżywki do częstego stosowania, a także olejki do brody, które zmiękczają ją i ułatwiają wyczesywanie. Również ta ostatnia czynność jest kluczowa dla zdrowej brody. Przede wszystkim wyczesywanie pobudza krążenie, a to także produkcje sebum na odpowiednim poziomie i tym samym odpowiednie nawilżenie brody, a jak wiadomo, przesuszona broda to łamiące się i wypadające włoski. Zatem stosując właściwe kosmetyki można przerwać błędne koło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here