W nowoczesnych gabinetach kosmetycznych klienci mogą korzystać z wielu usług, dlatego samo wyposażenie takiego gabinetu powinno być dostosowane do oferowanej gamy zabiegów. Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na komfort klientów, jest fotel kosmetyczny.

Wyposażenie gabinetów – meble

Producenci mebli do gabinetów kosmetycznych, kierując się głównie rodzajem dostępnych w nich usług, oferują różne rodzaje foteli, stolików i szafek. Dla samego klienta istotne są jednak fotele kosmetyczne, wykorzystywane w czasie zabiegu.

Fotele kosmetyczne powinny być wybierane w zależności od możliwości finansowych gabinetu, jego wielkości oraz rodzaju usług. Mniejsze fotele manualne z ręczną możliwością dostosowania kąta oparcia czy wysokości fotela, sprawdzają się w gabinetach, w których oferowane są zróżnicowane usługi. Z kolei fotele elektryczne czy hydrauliczne bardzo często są projektowane z myślą o gabinetach specjalizujących się w kompleksowych usługach kosmetycznych, łączących zabiegi kosmetyczne, pedicure, zabiegi SPA czy nawet masaże.

Mimo dostępności foteli z dodatkowymi kuwetami czy półkami w gabinecie kosmetycznym przydadzą się również dodatkowe szafki i pomocniki kosmetyczne. W wielu gabinetach stosuje się również stoliki do manicure. W celu zwiększenia komfortu samego klienta można również sięgnąć po podnóżki, natomiast kosmetyczkom mogą się przydać dodatkowe taborety.

Fotele manualne czy fotele elektryczne

Fotele różnią się nie tylko pod względem wzornictwa, ale również funkcjonalności i wielkości. W mniejszych gabinetach kosmetycznych poszukiwane są fotele z możliwością rozkładania i dostosowywania do potrzeb klienta. Takie oczekiwania spełniają fotele manualne czy hydrauliczne o stabilnej podstawie, która może być wykończona dodatkowymi wysuwanymi półkami czy kuwetami na akcesoria.

Fotele elektryczne są dużo większe, a ze względu na specjalną podstawę zajmują także dużo więcej miejsca. Ten rodzaj foteli nawet po złożeniu do podstawowej pozycji nadal zajmuje sporo miejsca w gabinecie, choć niewątpliwie sam fotel jest bardzo wygodny dla klienta.

Dlaczego warto wybrać fotel funkcjonalny

Obecnie w gabinetach kosmetycznych przeważają fotele, które można wykorzystać do przeprowadzenia różnych zabiegów. Dzielony podnóżek o regulowanej wysokości będzie przydatny w czasie zabiegów pedicure czy SPA na stopy, z kolei regulowany zagłówek umożliwi przeprowadzenie relaksujących zabiegów na twarz.

Wybrane modele foteli hydraulicznych można całkowicie rozkładać, tworząc wygodne łóżko do masażu. Przy wyborze fotela warto pamiętać o komforcie pracy kosmetyczki, dlatego większe zastosowanie będą miały fotele z możliwością zdejmowania podłokietników.  

Fotele kosmetyczne znajdziesz na Beautysystem.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here