W gabinetach kosmetycznych i klinikach urody znajdziemy szereg specjalistycznych zabiegów, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego wyglądu i w zachowaniu młodej skóry przez wiele lat. Jednak na co dzień pamiętać musimy także o prawidłowej pielęgnacji skóry w domu. Warto poprosić naszą kosmetolog, aby ułożyła dla nas program pielęgnacji domowej. Jej bardzo ważnym elementem jest właściwe oczyszczanie skóry twarzy.

Rankiem, nasza skóra jest wypoczęta i agresywne zabiegi oczyszczające to ostatnia rzecz, której potrzebuje. Najlepiej użyj płynu micelarnego lub po prostu przetrzyj skórę tonikiem.

Natomiast wieczorne oczyszczanie skóry powinno być kilkuetapowe, bardzo dokładne, ale zarazem delikatne. W ciągu całego dnia na naszej twarzy gromadzą się zanieczyszczenia – kurz, brud, kosmetyki – tego musimy się pozbyć, aby skóra odetchnęła i mogła się w nocy zregenerować. Niewłaściwie oczyszczona skóra będzie szara i zmęczona, łatwo powstaną na niej zaskórniki. 

Pierwszy krok to demakijaż. Używaj tylko delikatnych kosmetyków np. łagodnego mleczka lub płynu micelarnego. Staraj się nie pocierać skóry zbyt mocno płatkiem kosmetycznym, gdyż może to powodować podrażnienia i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Lepiej pozostawić go chwilę, tak aby kosmetyki rozpuściły makijaż i wtedy delikatnie usunąć jego resztki.

Teraz nadszedł czas na właściwe oczyszczanie. Pamiętaj, żeby nie używać zwykłego, kosmetycznego mydła. Jeżeli jesteś przyzwyczajona do mycia twarzy wodą, to świetnym wyborem będą specjalistyczne mydła lub żele i pianki do mycia twarzy. Nie szoruj skóry zbyt mocno, a potem bardzo dokładnie spłucz kosmetyk. Nie zapomnij też o szyi i brodzie! Do mycia możesz również używać dedykowanych szczoteczek lub ściereczek, które pomogą w dokładnym oczyszczeniu skóry.

Następnie delikatnie wysusz twarz ręcznikiem. W tym celu używaj zawsze świeżego ręcznika do twarzy lub ręcznika papierowego. Na sam koniec spryskaj twarz tonikiem. Unikaj tych, które mają w składzie alkohol, gdyż mogą niepotrzebnie wysuszyć i podrażnić skórę.

Tak oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie składników pielęgnacyjnych zawartych w kremie czy serum.

Jeżeli chcesz dogłębnie oczyścić skórę, kilka razy w tygodniu zastosuj peeling, który pomoże w pozbyciu się obumarłego naskórka. Jeżeli masz wrażliwą lub naczynkową cerę – sięgnij po peelingi enzymatyczne, unikaj nawet tych z bardzo małymi drobinkami, ponieważ mogą nadmiernie podrażnić Twoją skórę.

Tekst został przygotowany razem z kliniką urody Beauty Duty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here