Wypróbuj mahoniowy brąz na Twoich włosach!

Mahoń to kolor, który od lat kojarzy nam się z elegancją i przepychem. Być może takie wrażenie powstaje z uwagi na budzące zachwyt luksusowe drewno mahoniowe, ale trzeba też przyznać, że fryzury w tym kolorze zwracają uwagę. Mahoniowy brąz to kolor przeznaczony dla kobiet odważnych, które chcą wyglądać jak „milion dolarów”.

Mahoniowy brąz to odcień rudości idealnie sprawdzający się przy ciemniejszej karnacji, a także u brunetek i szatynek. Jest wariacją rudego koloru połączonego z brązowymi nutami. Barwa ta została wprost stworzona jako uzupełnienie nieśmiało opalonej lub z natury śniadej cery. Fryzura w tym kolorze doskonale komponuje się z ciemną, zdecydowaną oprawą oczu. Mahoniowy brąz to też idealna barwa dla pań o zbyt mocnych rysach twarzy. Mahoń będzie je optycznie łagodził, dodając lekkości i subtelności. Wśród mahoniowych włosów ogromnej wyrazistości nabierają tęczówki oczu, które stają się zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Mahoniowy brąz wymaga idealnej cery

Panie o zielonych i niebieskich oczach oraz ciemniejszej karnacji nie powinny się wahać ani chwili. Mahoniowy brąz na ich włosach sprawi, że będą wyglądać iście po królewsku. Trzeba jednak wiedzieć, że ten kolor przeznaczony jest dla kobiet, których cera prezentuje się nienagannie. Jeśli na twarzy występują zmiany trądzikowe lub nawet okazjonalne krostki, to mahoniowy brąz tylko je uwypukli i wyostrzy. Lepiej też wybrać inny kolor włosów, gdy na twarzy występują popękane naczynka lub pojawia się skłonność do częstego tworzenia się rumieńców.

Współcześnie dostępne są co prawda świetne kosmetyki, które są w stanie ukryć wszystko to, czego nie chce się pokazać. Decydując się jednak na kryjący makijaż, trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić, bo efekt maski na twarzy nie wywołuje dobrego wrażenia.

Farbowanie włosów

Bezpośrednio przed farbowaniem nie należy myć włosów. Naturalny płaszcz lipidowy, który wytworzył się na ich powierzchni po ostatnim kontakcie z szamponem, stanowi znakomitą ochronę dla struktur włosów. Dzięki temu będą one w znacznie lepszej kondycji po koloryzacji.

Przed nałożeniem farby włosy powinny być dokładnie rozczesane. Czasami stosuje się też zaawansowane preparaty ułatwiające przedostawanie się barwnika do wnętrza włosa. Takie środki są z reguły dostępne w aerozolu i nimi spryskuje się głowę. Farbę nakładać trzeba precyzyjnie od nasady włosa w stronę końcówek, pokrywając nią jednorazowo stosunkowo cienkie pasmo.

Mahoniowy brąz, tak jak inne farby do włosów, powinien pozostawać na nich tak długo, jak zalecił to producent preparatu. Jeśli farba pozostanie na włosach zbyt długo, może trwale je uszkodzić. Kolejnym krokiem jest dokładne zmycie farby ciepłą wodą. Nie należy używać gorącej, ponieważ łuski włosa rozchylą się na długo, a w same włosy będą wyglądały na przesuszone i matowe.

Odżywianie i nawilżanie

Każda koloryzacja niestety wysusza włosy, dlatego bardzo istotne jest ich nawilżanie i odżywianie. Warto stosować odżywki i maski do włosów zawierające filtry UV. Mahoniowy brąz, podobnie jak inne farby z palety rudości, jest bardzo wrażliwy na działanie promieni słonecznych. Zastosowanie kosmetyków z filtrami zapobiegnie zbyt szybkiemu płowieniu koloru, zachowując dłużej jego intensywność.

Do mycia włosów polecane są szampony dedykowane włosom farbowanym. Zawierają one często ceramidy, które uzupełniają uszkodzoną strukturę włosów, dzięki czemu odzyskują one swoją miękkość i połysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here