Wady zgryzu – przyczyny i leczenie

Wiele osób cierpi na nieprawidłowo ustawione zęby, przez co nie cieszy się z wyglądu swojej twarzy. Niektóre osoby mają nieodpowiedni zgryz, ale jest on dla nich niewidoczny i często nie wymaga operacji. W trudnych przypadkach pacjenci są zmuszeni do wykonania operacji zgryzu, dzięki niej mogą poprawić wygląd swojej twarzy, a także zacząć prawidłowo konsumować posiłki.

Głównymi przyczynami deformacji szczęk mogą być czynniki dziedziczne, wady wrodzone, urazy, a także zaniedbania wad zgryzu w młodszym wieku. Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się wad zgryzu jest leczenie chirurgiczne. Najczęściej korzystają z niego pacjenci dorośli. Jeśli chodzi o młodszych pacjentów to zanim dojedzie do leczenia chirurgicznego w okresie rozwoju organizmu pomaga ortodonta. Zęby u dzieci są jeszcze możliwe do poprawy i do tego celu wykorzystywane są aparata ortodontyczne. W wielu przypadkach działanie aparatów ortodontycznych jest wystarczające w innych wymaga przyszłego leczenia chirurgicznego.

Leczenie wad zgryzu – kolejne kroki

Całkowite zwalczenie zaawansowanych wad zgryzu możliwe jest jedynie w wyniku wykonania operacji zgryzu. Świetnie przeprowadzanymi operacjami wad zgryzu może pochwalić się Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu.

W centrum specjaliści z zakresu stomatologii, medycyny estetycznej, ortodoncji i chirurgii szczękowo-twarzowej wykonują profesjonalne operacje zgryzu. Mają na wyposażeniu nowoczesny sprzęt oraz korzystają z innowacyjnych technologii, które umożliwiają wykonanie najcięższych zabiegów. Więcej informacji o ofercie centrum chirurgii we Wrocławiu można dowiedzieć się na chirurgiatwarzy.

Operacja zgryzu Wrocław rozpoczyna się od konsultacji pacjenta z lekarzem specjalizującym się w chirurgii szczękowo-twarzowej. Podczas wizyty lekarz bada pacjenta, stawia diagnozę odnośnie poprawy wad, a także informuje go o wszystkich możliwych powikłaniach i całym przebiegu operacji. Konsultacje mają na celu uświadomić pacjenta na co jest narażony, aby w pełni świadomie podjął swoją decyzję. Zanim dojdzie do operacji i leczenia interdyscyplinarnego nigdy nie powinno się pominąć etapu konsultacji.  Po zgodzie pacjenta na leczenie chirurgiczne wszystkie dane o wadach zgryzu przekazane są dla ortodonty. W tym czasie następuje moment leczenia wstępnego wad zgryzu. Na kilka miesięcy ortodonta dobiera odpowiedni aparat ortodontyczny, który przygotowuje zęby i właściwie je ustawia przed operacją.

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym dochodzi do ostatniej wizyty podczas, której wykonywane są końcowe badania kliniczne. Badania obejmują tomografię komputerową, skanowanie zębów, fotografię twarzy oraz dodatkowe pomiary. Kolejnym krokiem jest operacja zgryzu Wrocław.

Przebieg głównej części operacji wad zgryzu

Operacje wykonuje zazwyczaj kilku lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej pod czujnym okiem ortodonty. Operacja zgryzu Wrocław wymaga użycia technologii 3D oraz pomocnych narzędzi np. szablony chirurgiczne. Za ich pomocą specjaliści przeprowadzają przesunięcia oraz dokonują zmian w układzie kostnym pacjenta. Podczas całego procesu rekonstrukcji pacjent jest pod znieczuleniem ogólnym. Pobyt w szpitalu pacjenta, aż do końcowej wizyty kontrolnej trwa około 2-4 dni.

Uwieńczeniem operacji wad zgryzu jest kilka wizyt kontrolnych oraz rehabilitacja pomagająca wrócić do pełnej sprawności. Dodatkowo wykonywane są badania diagnostyczne pozwalające ocenić cały przebieg leczenia. Po upływie dwóch miesięcy ortodonta rozpoczyna ostatni etap leczenia wad zgryzu-  kalibrację zgryzu i ostateczne ustalenie relacji zębowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here