Jak wybrać suszarkę fryzjerską?

Aby salon fryzjerski działał sprawnie i cieszył się dobrą opinią klientów, nie wystarczą umiejętności pracującego w nim fryzjera. Bardzo wiele zależy także od odpowiedniego wyposażenia, kosmetyków, a także specjalistycznych sprzętów, które ułatwiają fryzjerowi pracę i zapewniają klientom należyty komfort. Do takich elementów wyposażenia należy również suszarka fryzjerska. Czym powinna się charakteryzować dobra suszarka fryzjerska i gdzie możemy ją kupić?

Cechy dobrej suszarki fryzjerskiej

Przede wszystkim należy pamiętać, że w salonie fryzjerskim musimy używać wyłącznie profesjonalnej suszarki fryzjerskiej. Mogłoby się wydawać, że dobry i podobnie działający sprzęt można zakupić chociażby w markecie i w ten sposób zaoszczędzić. Jednakże przeważnie są to suszarki wyposażone wyłącznie w gorący nawiew, które nie posiadają innych funkcji. To z kolei oznacza, że suszenie nimi włosów, zwłaszcza jeśli odbywa się regularnie, nie jest dla nich bezpieczne.  Inwestycja w profesjonalny sprzęt z pewnością się opłaci, ponieważ dzięki niemu odpowiednio zadbasz o włosy swoich klientów.

suszarka

Suszarka ręczna Go Up z oferty AYALA

Z całą pewnością warto zainwestować w suszarkę posiadającą funkcję jonizacji. Dzięki zastosowaniu jonizacji podczas suszenia włosy są łatwiejsze do ułożenia, poza tym znika problem ich elektryzowania i puszenia się. Jak to działa? Urządzenia z jonizacją emitują jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie na powierzchni włosów i w rezultacie sprawiają, że stają się one łatwiejsze do ułożenia. Często można spotkać się z opinią, że suszarka niszczy włosy. Należy jednak uściślić – zły wpływ na kondycję włosów ma gorące powietrze suszarki. Obecnie nie stanowi już ono problemu. Z łatwością możesz znaleźć dobrej jakości suszarkę z zimnymi nawiewem. Suszenie włosów powinno zawsze kończyć się wykorzystaniem zimnego nawiewu. Zimne powietrze zamyka łuski włosów, które otwierają się podczas mycia i suszenia. Dzięki temu włosy są po suszeniu błyszczące i wyglądają bardziej zdrowo.

Rodzaje suszarek fryzjerskich

W wielu salonach fryzjerskich używa się suszarek ręcznych, przypominających te, które są używane w domach. Suszarka ręczna jest praktyczna i mobilna, nie zajmuje również dużo miejsca. Równie często salony fryzjerskie inwestują w tak zwane suszarki hełmowe, w postaci stojącej lub wiszącej. Można ją przymocować do ściany lub postawić w dowolnym miejscu, a pod nią ustawić wygodne krzesło. Suszarka hełmowa to profesjonalny sprzęt, który pozwala na szybkie i komfortowe suszenie włosów klienta. Suszarka hełmowa to nie tylko profesjonalne urządzenie do wygodnego suszenia włosów. Można ją również zastosować do podgrzewania włosów na przykład podczas procesu trwałej ondulacji, farbowania czy kuracji pielęgnacyjnych. Po nałożeniu na włosy maski lub specjalnej odżywki, powinno się je trzymać w cieple. Dzięki temu właściwości odżywcze danego produktu są o wiele lepsze.

Suszarka fryzjerska AYALA

Inwestując w suszarkę do włosów AYALA możesz mieć pewność, że wyposażasz swój salon fryzjerski w najwyższej jakości profesjonalny sprzęt, który sprosta wymaganiom każdego klienta. AYALA posiada w swojej ofercie porządne produkty, które gwarantują sprawne działanie oraz zapewniają bezpieczeństwo włosom klientów. Co równie ważne, odznaczają się one także profesjonalnym i eleganckim wyglądem, co podniesie prestiż Twojego salonu. Wśród produktów AYALA znajdziesz zarówno suszarki ręczne, stojące jak i wiszące. Dzięki nim, włosy Twoich klientów będą pod najlepszą, profesjonalną opieką.

Więcej na ayala.com.pl

AYALA S.A. ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno. Tel. 22 702 03 33

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here