Usuwanie blizn – metody na zmiany skórne

0
1226

Blizny to dermatozy w postaci trwałych uszkodzeń skóry. Podczas naturalnych procesów gojenia ran skóra zastępuje ubytek tkanką łączną. Na skórze możemy zauważyć niekorzystne zmiany w postaci depigmentacji albo ubytków. Niektóre z nich potrafią oszpecić ciało. Blizny przywołują nam złe w wspomnienia w postaci wypadku lub operacji. Dlatego medycyna estetyczna Szczecin oferuje szeroki pakiet metod na usuwanie pamiątek w postaci blizn.

Metody laserowe

To jedna z nieinwazyjnych metod, która radzi sobie z bliznami skórnymi. Laser często jest wybierany jako forma zabiegu na różne typu blizn. Nowoczesna medycyna estetyczna Szczecin doskonale radzi sobie z bliznami zanikowymi, udarowymi, przerostowymi oraz zmianami po operacjach. Zabiegi te możemy podzielić na dwie kategorię.

Ablacyjne – w podanym typie zabiegu stosuje się laser z aktywnym dwutlenkiem węgla. Podczas zabiegu w szczecińskim gabinecie medycyny estetycznej wiązka lasera trafia do komórek skóry, gdzie następuje ingerencja w warstwę hydrolipidową skóry. Woda zostaje ogrzana do konkretnej temperatury i następuje uszkodzenie komórek skóry, co przyspiesza proces złuszczania. Po pozbyciu się martwego naskórka następuje automatyczna odnowa. Zdrowe komórki zaczynają się namnażać. Podczas trwania zabiegu medycyny estetycznej w Szczecinie skóra zaczyna zmożoną produkcję kolagenu, który zastępuje miejsce pojawienia się blizny.

Nieablacyjne – podany przypadek wymaga zastosowania innego typu lasera. Jego działanie polega na dogrzaniu skóry bez ingerencji w strukturę komórkową. Innowacyjna medycyna estetyczna Szczecin zaleca, aby ten tym lasera stosować na drobne blizny oraz znamiona. Laser doskonale sprawdza się jako niwelator rozstępów.

W przypadku blizn spowodowanych przez trądzik różowy oraz naczynia krwionośne stosuje się laser naczyniowy.

Zabiegi laserowe wykonuje się w kilku seriach. W zależności od wielkości oraz stanu blizn gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie trzeba będzie odwiedzić kilkukrotnie.

Metody chirurgii

Jedyna skuteczna metoda na pozbycie się rozległych blizn. Zabieg chirurgiczny będzie idealną opcją na porośnięte bliznowce oraz znamiona odporne na metody laserowe. Pacjentom podczas zabiegu podaje się znieczulenie. W zależności od miejsca wykonania nacięcia w szczecińskim gabinecie medycyny estetycznej podaje się znieczulenie miejscowe bądź ogólne. Podczas zabiegu skalpelem wycina się bliznę, po czym następuje zszycie zdrowej skóry. Na miejscu nacięcia powstaje łatwe do usunięcia znamię o dużo mniejszej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here