Mimo rozwoju technologicznego ciągle popularnością cieszą się tradycyjne zegarki męskie. Choć wielu mężczyzn wybiera modele na kauczukowym pasku z elektroniczną tarczą, to najwięcej zwolenników mają zegarki na skórzanym pasku bądź bransolecie. Oczywiście przy wyborze warto postawić na jakość i precyzję wykonania, co nie oznacza wcale, że zegarek musi być drogi.

Zegarek na skórzanym pasku – elegancja i prostota

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie klasyczny zegarek na skórzanym pasku. Jest on synonimem elegancji i dobrego stylu. Tutaj warto postawić na pasek ze skóry bawoła, który nie ma wygórowanej ceny, a jest niezwykle trwały. Dla amatorów luksusu, z kolei polecane są paski do zegarków wykonane ze skóry aligatora.

Jednak są one drogie i trudno dostępne, a ponadto należy dokładnie sprawdzić czy posiadają certyfikat, który mówi, że skóra została pozyskana w sposób zgodny z prawem. Uniwersalne są zegarki męskie z paskiem w kolorze czarnym, gdyż pasują one do eleganckich stylizacji, nie tylko do garnituru ale także fraku. Są także uzupełnieniem dress codu, który jest w wielu firmach. Bardzo modne są także paski w kolorze brązowym, a także w kolorze szarym.

Zegarek na bransolecie – jeden zegarek a dwie funkcje

Każdy mężczyzna powinien także posiadać zegarek na bransolecie. Pełni ona również funkcję biżuterii. Stanowi doskonałe uzupełnienie stylizacji casualowych, a także biznesowych. Taki zegarek pasuje do spodenek z koszulką polo i mokasynów. Jednak niekoniecznie należy go nosić do garnituru, gdyż w przypadku dużych tarcz, może nie wyglądać to dobrze, a ponadto przytłaczać całą stylizację.

Zegarki zazwyczaj są dostępne w kolorze złotym i srebrnym. Złote zegarki męskie są lepszym wyborem w przypadku prostych outfitów, gdzie poprzez dodatek w postaci zegarka dodaje się stylizacji bardziej ekskluzywnego charakteru. Natomiast srebrne lepiej prezentują się na co dzień, gdyż nie wyróżniają się tak bardzo jak złote zegarki męskie. Zegarki podkreślają prestiż społeczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tradycyjnego zegarka?

Zegarki analogowe są najpopularniejsze, ale też idealnie wpisują się w klasyczny styl. To doskonały wybór dla osób, które zawsze chcą wyglądać dobrze. Ciekawym wyborem są mechaniczne zegarki. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim rodzaj szkiełka. Najlepszym wyborem jest szkiełko szafirowe, które jest odporne na zarysowania. Jednak problemem może być to, że bardzo łatwo je zbić. Wystarczy tylko upadek z małej wysokości.

Na szczęście producenci obecnie stosują dodatkowe zabezpieczenie. Ciekawym wyborem są też szkiełko syntetyczne, które nie tylko nie rysuje się, ale w razie upadku zegarka ma się pewność, że tarcza na tym nie ucierpi. Osoby pracujące w trudnych warunkach powinny zwrócić uwagę na wodoszczelność. Ważny jest również wybór zapięcia w zegarku. Tutaj do wyboru jest klamra albo zamek motylkowy, przy czym lepszym wyborem wydaje się być ta druga opcja, gdyż gwarantuje mniejsze zużycie paska.

Zegarki męskie – mechanizm kwarcowy czy mechaniczny?

Oczywiście bardziej korzystnym wyborem jest mechanizm kwarcowy, gdyż pomiar czasu jest bardziej precyzyjny. Choć zegarki mechaniczne mają dłuższe tradycje to, ze względu na ich większą niedokładność, są mniej chętnie wybierane. Zegarki mechaniczne, które wiele osób posiada w spadku po swoich dziadkach, działają dzięki mechanizmowi wychwytu i balansu.

To naciągnięta sprężyna wprawia w ruch podzespoły zegarka. Takie zegarki znacznie trudniej się naprawia. Kwarcowe zegarki działają dzięki baterii i drganiom znajdującego się w nich kryształu kwarcu. Zegarki kwarcowe są mniej problematyczne, gdyż nie wymagają nakręcania i wystarczy wymieniać w nich baterię średnio co 2 lata. Wśród nich znajdują się również tanie zegarki męskie.

Każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej dwa zegarki, jeden na skórzanym pasku, a drugi na bransolecie. Tanie zegarki męskie nie muszą być złej jakości i działać krócej od tych markowych. Wystarczy wybrać odpowiedni mechanizm, wytrzymałą tarczę oraz trwały pasek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here