Szkła korekcyjne – czynnik estetyczny przy wyborze okularów

Szkła, które wybierzesz do okularów – nawet bardziej niż ramka – często decydują o tym, jak bardzo jesteś szczęśliwym posiadaczem okularów. Trzeba od razu to przyznać – kupowanie soczewek okularowych nie jest łatwym zadaniem. Wystarczy wejść na hoyavision.com/pl/ by przekonać się, że jest tak wiele możliwości wyboru szkieł i ramek, że łatwo się mylićw tym, co warto kupić. Ten mini poradnik zakupowy pomoże Ci przejść przez szum wokół różnych rodzajów soczewek okularowych i pomoże wybrać te szkła korekcyjne, które oferują najlepsze funkcje dostosowane do Twoich potrzeb.

Szkła korekcyjne – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

Zastanawiając się dlaczego wybór szkieł korekcyjnych jest tak ważny warto tylko przypomnieć, iż kupując okulary, wybrana rama jest ważna jedynie z powodu wyglądu, jak i wygody noszenia okularów. Jednak jeśli chodzi o wybrane szkła okularowe już jest to bardziej istotne – najważniejsze jest wyróżnić następujące czynniki: wygląd, komfort, wzrok i bezpieczeństwo. Powszechnym błędem, który często popełnia się przy zakupie okularów, nie jest poświęcenie wystarczającej ilości czasu na wybór tego z czego i jak wykonane są szkła korekcyjne, bowiem całą swoją uwagę poświęca się przede wszystkim, jak będzie się wyglądało w wybranych ramach.

Asferyczna powierzchnia

Oprócz zalecania wyboru materiału soczewki o wysokim współczynniku załamania światła, innym sposobem na uzyskanie soczewek o cieńszym i atrakcyjnym profilu jest wybór asferycznej konstrukcji. Asferyczne powierzchnie – gdzie krzywizna soczewki zmienia się stopniowo od środka soczewki do jej krawędzi – umożliwiają producentom soczewek stosowanie bardziej płaskich krzywych podczas produkcji szkieł korekcyjnych okularowych, bez pogorszenia właściwości optycznych tychże soczewek. W celu dobrania właściwych soczewek zapraszamy na https://www.hoyavision.com/pl/

Ponieważ soczewki asferyczne są bardziej płaskie niż konwencjonalne (sferyczne) konstrukcje soczewek, powodują mniej niepożądane powiększenie oczu użytkownika, co oczywiście mocno sprzyja w kontekście poszukiwania atrakcyjnego, zatem lepszego wyglądu. W niektórych przypadkach szkła korekcyjne jako soczewki asferyczne poprawiają również przejrzystość widzenia obwodowego użytkownika. 

Zatem jak widać popełnia się błąd skupiając się przede wszystkim na ramie okularów, skoro same szkła tak samo mogą się przełożyć na lepszy bądź gorszy wygląd. Zapominając o tym można się mocno rozczarować nawet najmodniejszymi i najlepiej dopasowanymi do twarzy ramami, bez odpowiednio dopasowanych pod każdym względem soczewek nie będą słuszne pod względem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here