Suplementacja dla trenującej dziewczyny

Dla kobiet suplementy diety mogą okazać się bardzo przydatne pod wieloma względami. I nie chodzi tutaj wyłącznie o redukcję tkanki tłuszczowej, a o dostarczanie organizmowi tego, czego potrzebuje, a czego nie dodaje m.in. w diecie albo sam nie jest w stanie wyprodukować. 

Suplementacja dla dziewczyn — o czym warto pamiętać?

Suplementacja dla trenującej dziewczyny to nie tylko kwestia sięgania po produkty, które mogą pomóc w zbudowaniu mięśni lub dodatkowo podkręcić metabolizm. W bardzo dużej mierze preparaty witaminowe, kwasy tłuszczowe, białka to sposoby na uzupełnienie niedoborów, które coraz częściej pojawiają się w organizmie. Nie jest to tylko casus osób aktywnych, natomiast te szczególną uwagę powinny przywiązywać do kwestii odpowiedniej suplementacji nakierowanej na uzupełnianie niedoborów. Oczywiście suplementy na przyspieszenie przemiany materii również są dostępne, podobnie jak biała wspierające budowę masy mięśniowej. Wszystkie jednak tego typu produkty nie powinny być przyjmowane bez odpowiedniego przygotowania. Punktem wyjścia do suplementacji zawsze powinny być badania krwi (jeśli chodzi np. o niedobory magnezu, wapnia, potasu itp., poziomo kwasów tłuszczowych, trójglicerydów, cholesterolu), a także konsultacja z lekarzem, trenerem prowadzącym. Nie w każdym przypadku potrzeba suplementacji białka, nie każda trenująca dziewczyna powinna przyjmować produkty przyspieszające metabolizm, w końcu żadna kobieta nie powinna suplementować witamin czy minerałów, jeśli badania wskazują optymalne wartości.

Przy redukcji tkanki tłuszczowej i przy budowaniu mięśni

Dla kobiet witaminy, odżywki czy innego rodzaju suplementy są dzisiaj normalnym uzupełnieniem diety. Warto jednak umiejętnie dobierać je do swoich potrzeb. Z pomocą zawsze przychodzą specjaliści, trenerzy, dietetycy, lekarze. Ciekawe wskazówki możesz znaleźć także na kobieta.sfd.pl. Składniki mineralne, kwas foliowy, witamina D3, magnez, wapno bardzo często są nam potrzebne w dodatkowej suplementacji. Przydatna może się okazać biotyna, która bierze udział w produkcji kwasów tłuszczowych, wpływa na krzepliwość krwi i wspiera pracę tarczycy. Popularna jest L – karnityna, która bierze udział w metabolizmie węglowodanów oraz niektórych rozgałęzionych aminokwasów i traktowana jest jako suplement dla osób aktywnych, których celem jest redukcji tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach, szczególnie dziewczyn na diecie wege, a do tego aktywnych, potrzebna może być suplementacja białka.

Suplementy diety — na tak czy na nie?

Suplementacja kobiet, jak i mężczyzn to dzisiaj zupełnie normalne zjawisko. Jest ona jak najbardziej wskazana, natomiast po suplementy trzeba sięgać z głową. Przede wszystkim brać to, co jest nam autentycznie potrzebne, konsultować przyjmowane leki ze specjalistami, kierować się profesjonalnymi poradami i wynikami badań, a nie tym, że koleżanka przyjmuje właśnie ten suplement.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here