odkurzacz robot

Nie wiesz, jaki wariant robota sprzątającego kupić, aby nie żałować później wydanych pieniędzy? Dowiedz się zatem, jakie urządzenie będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Roboty sprzątające dostępne na rynku to wiele różnorodnych modeli, które oferują rozmaite funkcje. Te z kolei wpływają zasadniczo na cenę urządzenia. Dobrego wyboru możesz dokonać wiedząc, na jakich funkcjach Ci zależy, a jakie nie są w Twoim przypadku niezbędne. Może więc idealny robot sprzątający wcale nie kosztuje dużo? Sprawdziliśmy i porównaliśmy.

Jak najszybciej porównać konkretne modele? Przyda się aktualne zastawienie lub ranking

Urządzenia najszybciej i najsprawniej porównamy korzystając m.in. z gotowych, aktualnych zestawień. Taki ranking robotów wskazuje główne zalety i ewentualne wady konkretnego urządzenia plasując je na odpowiednim miejscu zgodnie z przyjętym kryterium np. ceny. Tego typu rozwiązania znaleźliśmy na rankingrobotow.pl, gdzie dotarliśmy m.in. do zestawienie najlepszych propozycji wśród robotów odkurzających w cenie do 2 000 zł. 

Innym wygodnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki, jaką proponuje sam producent. Wysokiej klasy urządzenia, jak chociażby te z rodziny iRobot, można łatwo porównać lub skorzystać z podpowiedzi. Tutaj wystarczy kolejno zaznaczać odpowiedzi na pytania sformułowane w taki sposób, aby możliwe było dopasowanie modelu robota do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Modele droższe to zazwyczaj dodatkowe funkcje oraz większa moc

Co sprawia, że iRobot Roomba 697 kosztuje niespełna 1000 zł, model Roomba i6 1900 zł?, a Roomba s9+ ponad 5000 zł? Elementem, który zasadniczo wpływa na cenę będzie z pewnością moc ssąca urządzenia. W przypadku najdroższego w rodzinie iRobot modelu s9+ jest to moc 40-krotnie większa w porównaniu z najniższymi modelami o tzw. mocy standardowej. Jednak to niejedyna opcja, aby sięgnąć po urządzenie z większą mocą. Wyższe parametry w tej kategorii oferują także modele Roomba e5 i e6 oraz urządzenia z serii Roomba 900. To moc 5 razy większa od standardowej. Kolejne modele to z kolei moc 10-krotnie przewyższającą tę, jaką dysponują podstawowe modele iRobotów. Wybierając konkretne urządzenie warto zastanowić się, jaka moc będzie potrzebna w naszym przypadku (m.in. wielkość mieszkania, a zatem i powierzchni podłóg, czy najczęstszy typ zabrudzeń).

Wysokiej klasy roboty odkurzające wyposażone są w szereg funkcji, które zapewniają niezawodną pracę urządzenia, czyli skuteczne i precyzyjne sprzątanie. Cena urządzeń wzrasta wraz z dodaniem kolejnych zaawansowanych funkcji. Będzie to m.in. precyzyjna nawigacja i mapowanie naszego domu, skuteczne sprzątanie sierści i włosów, czy też automatyczna współpraca z robotem mopującym (możemy nabyć urządzenia w kompatybilnym zestawie). Najwyższe modele wyposażone są dodatkowo w 30% szersze szczotki oraz funkcją automatycznego opróżniania pojemnika na brud. W tym przypadku stacja ładująca jest jednocześnie stacją czyszczącą z zaawansowanym systemem antyalergicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here