Spódnice – jak dobierać je do figury i okazji?

Spódnica jest wyjątkowo kobiecym elementem garderoby, ale nieumiejętnie noszona może popsuć Twoją stylizacje, zamiast nadać jej tego wyjątkowego charakteru. Sprawdź, jak nosić spódnice, żeby dobrze wyglądać.

Spódnice mini

Nie każda kobieta decyduje się na włożenie spódnicy mini i prawda wygląda tak, że też nie każda powinna. Spódnice mini są jakby nie patrzeć przeznaczone dla kobiet i dziewczyn, które mają ładne figury. Taka spódnica odkrywa nogi, w tym kolana, a czasami nawet też część ud, więc musi być noszona tylko i wyłącznie na figurze, która prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli Twoja figura nie jest perfekcyjna, to założenie spódniczki mini nie jest najlepszym rozwiązaniem. Utarte przekonanie mówi, że spódniczki mini można nosić tylko do konkretnego wieku, mianowicie do około 30 lat, a po tym czasie należy już z nich zrezygnować, ale prawda jest taka, że wszystko zależy od stopnia zadbania konkretnej kobiety. Jeśli w wieku 40 lat nadal masz piękne nogi i ładną figurę, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś nadal nosiła krótkie spódniczki. Wtedy jednak nie wybieraj micro długości, bo to rzeczywiście nie wygląda zbyt dobrze.

Spódnice midi

Spódnice midi można podzielić na dwa zasadnicze typy, mianowicie na spódnice do kolan i za kolana, ale jeszcze nie maxi. Takie spódnice mogą być noszone przez kobiety w każdym wieku i o każdej figurze. Nie pokazują zbyt dużo, więc prezentują się dobrze zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych spotkań, gdzie ważny jest stonowany wygląd. Ciekawe spódnice midi możesz sprawdzić między innymi na stronie inspiracjemodowe.pl/spodnice. Znajdziesz tam duży wybór modnych spódnic od wielu różnych producentów.

Spódnice maxi

Mogłoby się wydawać, że spódnice maxi będą odpowiednie dla każdej kobiety, ale nie jest to prawdą. W rzeczywistości w spódnicach o długości maxi dobrze wyglądają wyłącznie wysokie kobiety lub panie o średnim wzroście. Spódnice maxi gorzej prezentują się na kobietach bardzo niskich, dlatego że optycznie jeszcze bardziej zmniejszają wzrost. Dodatkowo spódnica maxi powinna mieć też odpowiednią długość. Nie może zbytnio odkrywać łydek, ale jednocześnie nie powinna być też za długa, bo nie ma nic gorszego, niż spódnica ciągnąca się po ziemi. Do takiej sytuacji nie możesz dopuścić, więc zawsze dokładnie sprawdź wymiary każdej spódnicy, a w razie potrzeby oddaj ją do skrócenia. Jeśli wybierasz zestaw składający się z eleganckiej bluzki i spódnicy maxi, to pamiętaj, że na oficjalne wyjście takie rozwiązanie będzie można zastosować tak naprawdę tylko i wyłącznie wieczorem. W godzinach południowych i popołudniowych postaw na krótszą sukienkę. W ciągu dnia spódnicę maxi możesz nosić tylko na co dzień.

Spódnice do pracy i na ważne okazje

Spódnice przeznaczone do pracy nie powinny być zbyt mocno rozkloszowane. Zdecydowanie lepiej postawić na prostą, jednokolorową spódnicę maxi bez wzorów i zdobień. Wszelkiego typu nadruki, printy, ombre, koraliki i inne zwracające uwagę elementy warto zostawić sobie na co dzień lub wtedy, gdy nie jesteśmy bacznie obserwowani przez klientów i przełożonych. W pracy w większości przypadków nie ma miejsca na ekstrawagancję. Konieczne jest dostosowanie się do norm panujących w konkretnym miejscu, a te są często dość sztywne. Nawet jeśli w Twojej pracy nie obowiązuje ścisły dress code, ale nie jest to praca na stanowisku artystycznym czy kreatywnym, to nie wybieraj bardzo oryginalnych spódnic. Na pierwszym miejscu w pracy mają być Twoje kompetencje, a nie strój.

Sprawdź polecane spódnice na stronie Inspiracje Modowe i zainspiruj się do skompletowania pięknej garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here