Lodówka, która spełnia wymagania – czyli jaka?

Swoje zużyte sprzęty AGD warto co kilka lat wymieniać na nowe. W dzisiejszych czasach nie jest to wydatek aż tak duży jak jeszcze 20 lat temu, dlatego można pozwolić sobie na zakup luksusowej lodówki z górnej półki. Jakie funkcje powinna mieć, aby spełniała wymagania użytkowników?

Wygoda użytkowania, czyli pojemność

Nowoczesne lodówki, na przykład Samsung RS68N8242SL czy Bosch KAD90VB20, to sprzęty o dużej pojemności, ale rozmiarach zewnętrznych nie wykraczających poza standard. Niektóre modele potrafią zagwarantować w ten sposób nawet 100 litrów więcej niż inne! Duża pojemność daje użytkownikowi możliwość schowania większej ilości produktów spożywczych, również tych w dużych opakowaniach. Jednocześnie nie zmusza go do upychania niczego na siłę ani zajmowania większej przestrzeni kuchni przez chłodziarkę. Duża pojemność sprawdza się nie tylko w dużych rodzinach. To również sposób na długotrwałe przechowywanie zapasów żywności i oszczędzanie czasu dzięki rzadszym zakupom!

Długotrwałe przechowywanie żywności bez szwanku

Kluczową funkcją, jaką posiada model RS68N8242SL oraz podobne modele innych marek, jest utrzymywanie stałej temperatury powietrza i równomiernej wilgotności na całej powierzchni lodówki, również w drzwiach. Dzięki temu nie musisz ukrywać mniej trwałej żywności na tyłach lodówki i dbać o szybsze spożywanie tego, co leży bliżej drzwi. Nie musisz obawiać się, że częste otwieranie lodówki lub stanie przy otwartych drzwiach spowoduje ogrzanie jej wnętrza i szybsze psucie się produktów. Samsung Prestige Collection RS68N8242SL oraz Bosch KAD90VB20, a także nowoczesne lodówki innych marek to gwarancja przechowywania produktów w korzystnych warunkach termicznych. Bez psucia się. Bez większego poboru mocy na czas ochładzania ogrzanych produktów.

Energooszczędność w klasie A+

Chłodziarko-zamrażarki lepszych marek, jak choćby wspomniana Samsung Prestige Collection RS68N8242SL, nie mogą być „pożeraczami prądu”! Pomimo swojej innowacyjności nie mogą generować większych strat pieniędzy z budżetu domowego ani szkodzić środowisku. W końcu lodówki muszą pracować 24 godziny na dobę. Wybór urządzenia w klasie A+ jest sposobem na to, żeby zatrzymać w budżecie więcej pieniędzy i korzystać w pełni z dobrodziejstw swojej lodówki bez szkody dla środowiska. W lodówkach nowszej generacji zastosowano specjalne funkcjonalności. Mają one na celu używanie dokładnie takiej ilości energii, która jest konieczna do utrzymania stałej temperatury wewnątrz. Specjalnie zaprojektowane ściany lodówki i zamrażalnika uniemożliwiają szronienie się. Dzięki temu nie jest zużywana dodatkowa energia. Osadzanie się szronu na ścianach chłodziarko-zamrażarki powoduje zwiększenie nakładów mocy koniecznych do ochłodzenia produktów. Co więcej, w takiej lodówce mieści się mniej produktów. Kupując lodówkę z wyższej półki jakościowej, zyskujemy urządzenie, którego nie trzeba okresowo rozmrażać. Wystarczy tylko od czasu do czasu umyć lodówkę wewnątrz – co jest wyjątkowo łatwe ze względu na specjalnie zaprojektowany kształt wnętrza modelu RS68N8242SL lub innych modeli lodówek dobrych marek.

Wybierając lodówkę wybierz pojemność dostosowaną do swoich maksymalnych potrzeb – nie większą, ani nie mniejszą. Dzięki temu zminimalizujesz koszty energii zużywanej do ochłodzenia wnętrza nawet w pełni uzupełnionej artykułami spożywczymi lodówki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here