Rozświetlanie twarzy

Już dzisiaj bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że obowiązującym trendem zbliżającego się sezonu będzie make-up rozświetlający. Jakie możliwości daje ci rozświetlenie twarzy, kiedy z niego korzystać i co do niego pasuje?

Makijaż rozświetlający, nazywany też strobingiem, polega na konturowaniu twarzy za pomocą kosmetyków rozświetlających – wyjaśnia nasza rozmówczyni ze sklepu internetowego Kosmetykomania.pl.

Kto skorzysta na rozświetleniu twarzy?

Makijaż rozświetlający najlepiej sprawdza się u kobiet i dziewcząt o cerze suchej, zmęczonej i pozbawionej blasku. Nie da się ukryć, że pod koniec zimy i z początkiem wiosny te problemy dotykają większość z nas! Dobrze wykonany make-up rozświetlający odświeży wygląd twarzy, cerze nada blasku, ukryje efekty zmęczenia, a nawet wizualnie cię odmłodzi!

Kosmetyki do rozświetlania

Na wybór rozświetlaczy do twarzy zdecydowanie nie możemy narzekać. Obecnie dostępna jest szeroka gama kosmetyków rozświetlających w pudrze, kamieniu, w płynie, a nawet w formie kuleczek rozświetlających czy mgiełek.

Wybierając kosmetyk idealny dla siebie pamiętaj, że rozświetlenie ma być zabiegiem subtelnym i jedynie uwypuklać naturalne piękno. Dlatego wystrzegaj się mocno brokatowych rozświetlaczy, które mogą zdominować cały makijaż.

Jak wykonać makijaż rozświetlający?

Zanim chwycisz w dłoń rozświetlacz, przygotuj dla niego dobrą bazę. Nałóż na twarz podkład, użyj korektora w miejscach, gdzie uważasz to za konieczne. Na koniec utrwal podkład transparentnym pudrem.

Rozświetlacz nakładaj z umiarem – nigdy na całą twarz. Omijaj koniecznie płatki nosa oraz czoło, by uniknąć efektu świecenia. Aby ładnie uwydatnić rysy twarzy, nałóż rozświetlacz na szczyty kości policzkowych, łuki poniżej brwi oraz kąciki oczu. Odrobina rozświetlenia nie zaszkodzi też na czubku nosa oraz na łuku kupidyna, czyli w miejscu pomiędzy nosem a górną wargą i na brodzie.

Co pasuje do strobingu?

Masz już idealnie rozświetloną twarz, jednak cera to nie wszystko. Jaki makijaż oczu i ust pasuje do strobingu? Przede wszystkim – wyważony. Pięknie rozświetlona twarz jest teraz najważniejszym elementem twojego make-up’u, więc oczy i usta to tylko dopełnienie.

Unikaj kolorowych cieni i mocnych kolorów szminki. Dobrym pomysłem jest wykonanie delikatnych smoky eyes lub subtelnej kreski eyelinerem. Usta możesz wykończyć nierzucającą się w oczy pomadką lub błyszczykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here