Roślina wiecznej młodości, czyli dlaczego warto stosować aloes do pielęgnacji ciała?

Niemal każdy słyszał chyba o kojących właściwościach aloesu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta roślina sprawdza się równie fenomenalnie w codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto używać aloesu i w czym może nam on pomóc? Poniżej przedstawiamy kilka jego właściwości, o których powinniście wiedzieć, jeśli chcecie skutecznie i naturalnie zadbać o urodę.

O czym mowa, czyli kilka słów o samej roślinie

Aloes należy do kaktusowatych roślin, wywodzących się z gorących obszarów Afryki, Madagaskaru i Półwyspu Arabskiego. Obecnie jest z powodzeniem uprawiany w różnych zakątkach świata. W jego przypadku nie możemy mówić o jednej roślinie o prozdrowotnych właściwościach. Do grupy tej należy bowiem ponad 500 różnych odmian. Najbardziej typowym i często stosowanym jest między innymi aloe perfoliata.

Całe bogactwo aloesu skrywa się w mięsistych liściach, pokrytych grubą skórą. Wycinany z nich miąższ jest z powodzeniem stosowany w przemyśle spożywczym, farmakologicznym i kosmetycznym, które rocznie osiągają wielomilionowe obroty. Dziś skupimy się wyłącznie na kwestii zastosowania tego sukulentu w kosmetykach, służących do codziennej pielęgnacji.

Bogactwo witamin, minerałów i innych potrzebnych składników

Aloes należy do produktów roślinnych o naprawdę bogatym składzie. Znajduje się w nim bowiem ponad 150 składników aktywnych, wpływających na nasze zdrowie i piękny wygląd. Przede wszystkim stanowi fenomenalne źródło witamin, zwłaszcza A, C, E oraz niektórych z grupy B, w tym niezmiernie cennej witaminy B12. Oprócz tego ma w swym składzie liczne minerały, jak choćby potas, magnez i cynk, a także polisacharydy, antyoksydanty oraz większość z potrzebnych nam aminokwasów.

Ochrona przed poparzeniami i uszkodzeniem skóry

Dzięki tak znacznemu bogactwu substancji aktywnych, aloes zyskuje szereg prozdrowotnych i prourodowych właściwości. Do najbardziej znanych zalicza się jego kojące działanie na skórę. Można go oczywiście stosować przy poważnych poparzeniach słonecznych, ale sprawdza się również w łagodzących podrażnienia kremach i mleczkach do ciała. Ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe.

aloes

Głębokie nawilżenie – intensywne działanie humektantów i innych substancji

Mianem humektantów określa się substancje o właściwościach higroskopijnych, które umożliwiają absorbcję cząsteczek wody z otoczenia. Aloes zalicza się do najskuteczniejszych, naturalnych produktów o takim działaniu. Dzięki temu pozwala na intensywne nawilżenie nawet głębokich warstw skóry. Jeśli w kosmetyku znajdują się dodatkowo emolienty i składniki o właściwościach okluzyjnych, których zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci oraz tworzenie specjalnej warstwy ochronnej na powierzchni skóry, wówczas możemy mówić o pełnowartościowym i długofalowym nawilżaniu.

Powstrzymaj proces starzenia skóry

Oprócz właściwości odżywczych i nawilżających, aloes wpływa również na zachowanie młodego wyglądu przez długi czas. Stymuluje budowę włókien kolagenowych, uelastycznia skórę, a także usuwa wolne rodniki, które są jedną z przyczyn przyspieszonego starzenia skóry.

 Aloesowa terapia na włosy

W przypadku pielęgnacji skóry z pomocą aloesu możemy korzystać z rozmaitych kosmetyków. W wyspecjalizowanych sklepach, jak NajlepszyAloes.pl, można znaleźć oczywiście szereg gotowych balsamów, kremów i mleczek na bazie aloesu. Oprócz nich można jednak wykorzystywać czysty, aloesowy żel do pielęgnacji całego ciała. Świetnie sprawdza się on również jako produkt do odżywiania i nawilżania włosów.

Dla nich kuracja aloesowa jest równie skuteczna, zwłaszcza jeśli są pozbawione blasku, wysuszone i łamliwe. Można nakładać go samodzielnie lub jako składnik w bardziej złożonych mieszankach, jak choćby maseczka z dodatkiem oleju rycynowego, którą warto stosować regularnie dla uzyskania odżywionych i nawilżonych włosów, o pięknym i naturalnym połysku.

Naturalny środek dla każdego

Aloes to roślina niezwykła, o szeregu właściwości, które przyczyniają się do znacznej poprawy naszego zdrowia oraz dobrego wyglądu. Zawiera wiele substancji odżywczych, nawilżających, spowalnia proces starzenia oraz dba o dobrą kondycję skóry i włosów. To jedna z roślin najczęściej stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Można wręcz powiedzieć, że to eliksir piękna, ofiarowany nam przez samą naturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here