Prozdrowotne i relaksujące działanie masażu gorącymi kamieniami

Życie w ciągłym biegu i stresie nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Czujemy notoryczne zmęczenie, boli nas kręgosłup od siedzącej pracy przy komputerze, stres rozregulowuje nasz układ trawienny. Wszystko to sprawia, że powinniśmy choć na chwilę się zatrzymać, zadbać o relaks, odprężenie mięśni i naszego umysłu. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej masażowi z wykorzystaniem gorących kamieni.

Jak wykonywany jest masaż?

Masaż gorącymi kamieniami powinien być wykonywany w SPA lub salonie masażu przez profesjonalistów przeszkolonych w tej dziedzinie, ponieważ technika rozmieszczenia kamieni na naszych plecach oraz przesuwania ich ma istotne znaczenie. Źle wykonany masaż może przynieść więcej szkody niż pożytku dla naszego zdrowia. Gorące kamienie układane są według mapy punktów energetycznych, a następnie odpowiednio przesuwane. Punkty energetyczne to tak zwane czakry, które znajdują się w bezpośrednim otoczeniu gruczołów wydzielania wewnętrznego. Dzięki masażowi wszystkie te punkty zostają pobudzone, co poprawia przede wszystkim krążenie w naszym organizmie.

Cudowne działanie masażu

Ciepło, miły dotyk, spokojna muzyka i zapach olejków eterycznych – wszystko to sprawia, że masaż gorącymi kamieniami ma przede wszystkim relaksujący i fizjoterapeutyczny wpływ na nasze ciało. Poprawa krążenia, rozluźnienie napięć mięśniowych, rozgrzanie całego organizmu usprawnia działanie wszystkich narządów, wspomaga regenerację mięśni po aktywności fizycznej, a także zwiększa ich zdolność do wysiłku. Dodatkowo możemy liczyć na poprawę odżywienia skóry i zwiększenie jej elastyczności, a dzięki zmniejszeniu napięcia nerwowego mamy szansę na głębokie odprężenie. Masaż gorącymi kamieniami szczególnie zalecany jest osobom z nadwagą i otyłością, cierpiącym na nerwice i stany pourazowe, a także na choroby reumatyczne i niektóre schorzenia neurologiczne. Ze względu na korzystny wpływ na tkankę mięśniową szczególnie zalecany jest sportowcom.

Przeciwwskazania

Chociaż masaż gorącymi kamieniami ma mnóstwo dobroczynnych skutków dla naszego organizmu, istnieje kilka schorzeń w przypadku których powinniśmy zrezygnować z tej formy relaksu. Przede wszystkim w sytuacjach gdy cierpimy na chorobę nowotworową lub zakaźną, albo przechodzimy ostre stany zapalne nie powinno wykonywać się tego zabiegu. Nie jest on również zalecany dla kobiet w ciąży. W wielu przypadkach możemy skorzystać z tego typu masażu po powrocie do zdrowia, a jeśli nie mamy wystarczającej pewności czy możemy poddać się zabiegowi najlepiej zasięgnąć porady lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here