Pierwszy dron

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego drona. Kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że te urządzenia będą cieszyły się tak dużą popularnością. Kiedyś były to sprzęty, które były bardzo drogie i mało kogo było na nie stać, jednak już dziś istnieje wiele różnych modeli dronów, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Ponadto drony mogą służyć do zabawy, ale nie tylko – pełnią także ważne funkcje w wielu dziedzinach. Jakie modele dronów występują na rynku? Czy warto kupić drona? Na co zwrócić uwagę, kupując dron? Pierwszy dron – jaki będzie najlepszy? Sprawdź.

Dron – co to za urządzenie?

Dron to inaczej mówiąc – latający sprzęt, którym możemy sterować zdalnie. Drony coraz częściej posiadają kamery, dzięki czemu za pomocą drona możemy nagrać film z wyższej perspektywy, ale to nie wszystko, do czego może być przydatny dron. Rynek oferuje szeroką ofertę przeróżnych modeli dronów. Czym się różnią między sobą? Praktycznie rzecz biorąc – przede wszystkim przeznaczeniem i posiadanymi funkcjami.

Dron i jego zastosowanie

Latające urządzenia mogą być wykorzystywane do zwykłej zabawy, aczkolwiek najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle filmowym i w reklamie. Wykorzystuje je się również do fotografowania i filmowania. Profesjonalny dron to taki sprzęt, za pomocą którego możemy stworzyć coś niezwykłego – zawsze się przydają na większych przyjęciach np. wesela w celu wykonania pamiątek (zdjęć i filmów z wyższej perspektywy) na długie lata. Dron to bardzo przydatne urządzenie, za pomocą którego możemy bardzo wiele zdziałać! Ponadto frajda z zabawy – nieoceniona! Na rynku możemy spotkać drony, które są przeznaczone dla dzieci – drony zabawkowe oraz takie, które są zdecydowanie lepsze, mają więcej funkcji – drony dla miłośników elektronicznych gadżetów. Nie ma co się dziwić, że popularność dronów wciąż wzrasta – to świetna zabawa dla małych i dużych.

Pierwszy dron – jaki powinienem wybrać?

Wybierając pierwszego drona, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na nieskomplikowane drony sterowane za pomocą specjalnych pilotów. Nie powinniśmy się rozglądać za profesjonalnym sprzętem. Pierwszy dron dla osoby początkującej powinien być lekki, prosty w obsłudze, a także niedrogi. Ponadto dokonując wyboru drona, warto rzucić okiem, czy można do niego dodawać różne urządzenia – aparat czy kamera. Chcąc kupić drona, najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu z dronami, który oferuje swoim klientom drony. Z całą pewnością fachowy sprzedawca doskonale się sprawdzi w roli doradcy, dzięki czemu dokonasz najlepszego wyboru. Mimo wszystko przed udaniem się do sklepu warto zapoznać się choć trochę z tematyką dronów, aby mieć jakiekolwiek pojęcie, jakie istnieją modele.

Coraz więcej rodziców decyduje na zakup drona dla dziecka. Dron dla dziecka zapewne będzie służył do zabawy, dlatego też nie powinien być przede wszystkim drogi – cena 200 zł to maksimum, jakie powinniśmy wydać na zakup drona dla dziecka. Oprócz tego dron zabawkowy powinien być lekki i małych rozmiarów. Drony dla dziecka powinny być również proste w obsłudze. Warto zaznaczyć, że mały dron zabawkowy czy mini dron to lekkie sprzęty, które są podatne na wiatr, dlatego też mogą wykonywać niekontrolowane ruchy.

Jeśli mimo wszystko chcesz kupić coś lepszego niż dron zabawka, warto zastanowić się nad kupnem drona półprofesjonalnego, który jest nieco trudniejszy w sterowaniu, co wynika z tego, że posiada więcej funkcji niż drony zabawkowe. Oczywiście na rynku znajdują się również drony profesjonalne, jednak na ich zakup powinny się zdecydować jedynie osoby mające jakieś pojęcie o dronach i przede wszystkim miały wcześniej z nimi kontakt i doskonale wiedzą, na czym one polegają. Ponadto dron profesjonalny to najlepszy wybór, jeśli potrzebujemy tego typu sprzętu do profesjonalnych nagrań czy zdjęć.

Koszt drona – jaki to wydatek?

Zakres cenowy dronów jest bardzo różnorodny. Wiele osób jest przekonany, że zakup drona wiąże się z dużym wydatkiem, co jest poniekąd prawdą, ale nie do końca. Cena drona zależy od jego modelu. Profesjonalne drony są zdecydowanie droższe (nawet kilka tysięcy złotych np DJI Phantom) od urządzeń typu dron zabawkowy. Dron zabawkowy to nie duży wydatek, bo zaledwie kilkadziesiąt złotych. Tak więc, jak możemy zauważyć, ceny dronów nie są wcale aż tak wysokie i może sobie na nie pozwolić większość społeczeństwa.

Modele dronów – jakie występują na rynku?

Decydując się na zakup drona, na pewno spotkamy się z szerokim wyborem różnych modeli. Z tego też powodu należy zaznaczyć, że nie należy podejmować pochopnych decyzji i odpowiedzialnie wybrać odpowiedni model drona. Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru powinno być zastosowanie drona – trzeba się zastanowić, do jakich celów będzie nam potrzebny dron: do zabawy, czy może do pracy? Od odpowiedzi na to pytanie należy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego modelu latającego urządzenia. Jeśli chcesz kupić drona, który ma służyć w celach rekreacyjnych – dron zabawkowy będzie najlepszym wyborem, natomiast jeśli potrzebujesz drona do kręcenia filmów czy robienia zdjęć – najlepiej się sprawdzi profesjonalny dron.

Drony rozrywkowe cieszą się największą popularnością. Większość osób decyduje się właśnie na ich zakup. Od tego typu dronów nie można oczekiwać zbyt wiele – ponadto kosztuje od kilkudziesięciu do tysiąca złotych, więc należy mieć na uwadze, że nie są zbytnio odporne na podmuchy wiatru. Jednak mimo wszystko to najlepszy dron dla początkującej osoby. Na rynku spotkamy też półprofesjonalne drony, które są znacznie lepsze od dronów zabawkowych. Mają one znacznie więcej funkcji i posiadają kamerę oraz funkcję GPS. Najlepsze drony to profesjonalne drony, które są jednak polecane dla osób, które mają już jakiekolwiek obycie z latającymi sprzętami. Ponadto dodajmy, że koszt profesjonalnego drona to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podsumowanie

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Z roku na rok możemy zauważyć, że drony cieszą się coraz większą popularnością. Mimo wszystko należy zaznaczyć, że to nie są zwykłe zabawki i dron to urządzenie, które może być także niebezpieczne, jeśli użytkownik drona nie przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania sprzętu. Warto jeszcze dodać, że osoby początkujące chcące kupić drona, powinny wybrać dron rozrywkowy – nie warto inwestować w profesjonalnego drona, którego najprawdopodobniej nie będziemy umieli obsługiwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here