Zarost uznawany jest za symbol zmiany z chłopca w mężczyznę – pojawienie się go zwykle jest wielkim wydarzeniem w życiu młodego chłopaka. Jednak właścicielem bujnej, okazałej brody będzie on mógł zostać dopiero za parę lat, jako dojrzały mężczyzna. Dlatego ten atrybut jest obecnie tak modny i pożądany, a także lubiany przez dużą część kobiet. Nie wystarczy jednak tylko zapuścić brodę – należy ją też właściwie pielęgnować, aby robiła odpowiednie wrażenie. Szukasz produktów do pielęgnacji zarostu? A może zastanawiasz się nad przydatnym, a jednocześnie gustownym prezentem dla brodacza? Sprawdź, jakie akcesoria i kosmetyki przydadzą się właścicielowi modnego zarostu!

Pielęgnacja brody – w co warto się zaopatrzyć

Choć wielu panów preferuje gładkie policzki czy zaledwie kilkudniowy zarost, dziś zdecydowanie w modzie jest długa, gęsta broda. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne Barber shopy, w których można odpowiednio zadbać o swój okazały zarost. Tak, jak w przypadku wizyty u fryzjera, jest to sposób na doprowadzenie jej do ładu i chwila luksusu w rękach profesjonalisty. Ale o brodę trzeba dbać codziennie, aby wyglądała estetycznie i była dumą właściciela! Dlatego do arsenału brodacza powinny należeć:

  • preparat do mycia brody – do tego, że zarost należy regularnie oczyszczać, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Osadzają się na nim nie tylko resztki zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego, lecz również skóra pod włosami często staje się wysuszona, przez co na brodzie mogą pojawić się nieestetyczne, białe płatki. Myjące kosmetyki do brody powinny być zatem delikatne i zawierać głównie naturalne składniki. Warto wybrać produkty przeznaczone właśnie do dbania o zarost, ponieważ doskonale zmiękczą grubsze włosy,
  • kosmetyk do pielęgnacji – tak, jak długie włosy na głowie, tak i te na twarzy również potrzebują odpowiedniego nawilżenia, zmiękczenia i zabezpieczenia przed urazami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dobrym pomysłem będzie postawienie na uniwersalny balsam do brody – pozwoli on nie tylko na pielęgnację, ale też odpowiednią stylizację zarostu. Najlepiej wybierz ten wzbogacony o naturalne olejki – wygładzi on i nabłyszczy włosy, ale też odpowiednio zadba o skórę, która zwykle po zapuszczaniu brody staje się sucha i swędząca,
  • szczotka do brody – czyli tzw. kartacz. Za najlepsze uważane są te z naturalnego włosia dzika – nie tylko doskonale rozczeszą włosy i pomogą  w stylizacji brody, ale też fantastycznie ją nabłyszczą. Ponadto to świetny sposób na masaż skóry pod zarostem. Pozwoli to delikatnie złuszczyć naskórek, poprawić ukrwienie tkanki i w efekcie przyspieszyć wzrost włosa, a także pobudzić produkcję sebum, które zapewni nawilżenie i ochronę skórze oraz brodzie.

Taki zestaw to podstawa pielęgnacji zarostu. Niektórzy panowie z pewnością będą chcieli wzbogacić swój zbiór choćby o trymer, który pozwoli na samodzielne przycinanie zarostu, jednak nie każdy się na to zdecyduje, woląc powierzyć to zadanie profesjonaliście.

Jeżeli zastanawiasz się nad prezentem dla mężczyzny z bujną brodą, warto podarować mu dobry, naturalny kosmetyk. Na stronie galante.pl znajdziesz produkty polskiej firmy ZEW for men, która do ich produkcji używa m.in. doskonale oczyszczającego i odświeżającego węgla drzewnego z Bieszczad oraz wielu naturalnych składników odżywczych, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji zarostu i skóry twarzy. Dla początkującego brodacza świetnym pomysłem będzie też kartacz, dzięki czemu od samego początku zadba on odpowiednio o swoją brodę.

Pielęgnacja zarostu jest niezwykle ważna, by wyglądał on schludnie. Dlatego warto zadbać o niego od samego początku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here