Zainteresowanie kosmetykami i perfumami zawsze było wysokie, szczególnie wśród kobiet. Wraz z rozwojem branży e-commerce większa cześć perfumerii i drogerii zaistniała w internecie. Badania firm statystycznych pokazują również wyraźnie że perfumy i kosmetyki są bardzo rozchwytywanymi prezentami na urodziny czy pod choinkę. Bardziej pożądane są tylko gotówka i książki. Jedna trzecia wśród wszystkich zapytanych osób o to co kupi bliskim na święta wskazuje właśnie kosmetyki. Wiele z tych osób, z braku czasu lub dla wygody skorzysta z usług perfumerii internetowych. Jednak ze sklepami internetowymi jest podobnie jak z tymi stacjonarnymi. To znaczy że są lepsze i gorsze. Różnić mogą się zarówno ceną, jak i podejściem do obsługi klienta i czasem wysyłki.

Kto korzysta z perfumerii internetowych?

Perfumeria internetowa i drogeria mają jedną wspólną cechę, to że częściej spotkamy w nich kobietę niż mężczyznę. Także same zakupy kosmetyczne kobiet trwają dłużej niż mężczyzn. Panie często czytają skład danego kosmetyku i porównują go z innymi w tej samej kategorii. Wynika to z faktu że zazwyczaj kobieta zaopatruje wszystkie osoby w domu w kosmetyki. Kupuje je nie tylko dla siebie a także dla innych osób z rodziny. Mężczyzna jeśli już wybiera się po kosmetyki to zazwyczaj kupuje je tylko dla siebie. Te zachowania konsumenckie mają przełożenie na branżę e-commerce.

Perfumeria internetowa- kwestie cenione przez klientów

Dla klientów najważniejsza jest jakość i autentyczność kupowanych perfum czy kosmetyków. Dlatego jedna z najgorszych rzeczy z punktu wizerunkowego dla perfumerii to sprzedaż podróbek. Większość przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, że raz zawiedziony klient nie wróci więcej na stronę sklepu gdzie kupił podrabiany produkt, oznaczony jako oryginalny. W tej kwestii można być spokojnym, wśród najpopularniejszych perfumerii internetowych nie trafimy na oszustów.

Innym problemem występującym zdecydowanie częściej są uszkodzone przesyłki. Sprzedający zawsze może zrzucić winę na firmę kurierską, co często czyni. Jeśli jednak paczka została źle przygotowana do transportu, takie tłumaczenia będą nic nie warte. Tutaj warto podkreślić że z badań przeprowadzanych wśród klientów wynika, że trend dostarczania zniszczonych i pomiętych przesyłek stale się zmniejsza. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Którą perfumerię wybrać?

Odpowiedz na to pytanie nie jest prosta, dlatego że wśród perfumerii internetowych jest kilka naprawdę dobrych sklepów. Różnice w cenach są bardzo nieznaczne a koszty przesyłki i jakość obsługi prezentują podobny poziom. Tak naprawdę wybór to kwestia gustu, a w przypadku wątpliwości pamiętajmy o zapoznaniu się z opiniami klientów, co pozwoli nam dokonać ostatecznego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here