Pędzel czy gąbeczka

Używanie podkładu podczas codziennego makijażu stało się obecnie powszechnym standardem. Wiekszość kobiet używa tego kosmetyku, żeby zatuszować delikatne niedoskonałośi swojej cery lub oznaki zmęczenia, czy też nieprzespanej nocy. Skoro kosmetyk ten jest tak powszechny i ważny na codzień, to warto zadbać, aby był prawidłowo aplikowany, co pozwoli na przedłużenie jego trwałości w ciągu dnia i sprawi, że będzie wyglądał zwyczajnie lepiej, niż nałożony palcami. Czym więc nakładać podkład?

Gąbeczka do podkładu

Obecnie gąbka do podkładu to bardzo popularny gadżet, służący do jego aplikacji. W porównaniu z pędzlami taka gąbeczka będzie z pewnością tańsza, więc jeśli szukamy oszczędności, to gąbeczka będzie tutaj dobrym wyborem. Gąbeczki wykonane są z bardzo miękkiego w dotyku materiału, który pod wpływem wody – pęcznieje i powiększa swoją objętość. I tutaj pierwsza kluczowa zasada, o której nie wiedzą często nowe użytkowniczki gąbeczek – podkład nakładamy nimi tylko i wyłącznie po jej uprzednim namoczeniu. Sucha gabeczka będzie źle współpracować i dawać nieprzyjemne uczucie na twarzy, a rozprowazony nią podkład bdzie wyglądał na nieestetycznie roztarty.

Gąbeczki sprawdza się idelanie do bardziej płynnych podkadów. Pozwajają na naturalne wykończenie całego makijażu, świetnie sprawdza się też podczas blendowania kosmetyków na twarzy. Aplikacja makijażu za pomocą gąbki, jest zazwyczaj dłuższa, ale jest to też dobry sposób na nakładanie podkładu dla początkujących dziewczyn, gdyż nie wymaga dużej wprawy.

A może jednak pędzle?

Pędzel do podkładu to alternatywa dla gąbeczki, która jest jednak zdecydowanie bardzoej popularna i często wybierana. Rodzajów pędzli do podkładu mamy co najmniej kilka i to właściwie od nas i od naszych peferencji zależy jaki wybierzemy. Najpopulatniejsze z nich to pędzel typu flat top ze ściętym szczytem, pędzel przycięty na okrągło lub też płaski pędzel, zwany też jęzczkowym. Zasda, którą należy kierować się przy wyborze pędzla do podkładu to przede wszystkim nasza wygoda. Najlepiej byłoby wybróbować wszystkie trzy rodzaje i stwierdzić, który według nas najlepiej się sprawdza. Jeśli nie mamy mozliwości takiej próby, najbezpieczniejszy – wedługo opini wielu użytkowniczek – jest pędzel typu flat top, który nada się idealnie dla osób zaczynających swoja przygodę z pędzlami. Pędzel okrągły i jezyczkowy, mogą być trudniejsze w użyciu i wymagają nieco większej wprawy, gdyż moga pozostawiać smugi, jeżeli są nieprawidłowo użytkowane.

Pędzle będą inwestycją droższą niż gąbeczka. Często opłaca się zakupić pędzel do podkładu w zestawie z inymi pędzlami – w zależności od naszych potrzeb –  w zestawie może być też pędzel do różu czy też pędzel do nakładania bronzera. Warto wybierać pędzle dobre jakościowo i zwracać uwagę na ich wykonanie – czy są stabilne i mocne, co zagwarantuje ich długie użytkowanie. Pędzle do makijażu – wbrew pozorom – pozwalają na znaczną oszczędność zużywanego podkladu, podczas aplikacji m

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here