Niewidoczny, dyskretny i skuteczny – taki jest aparat ortodontyczny lingwalny. Co powinieneś o nim wiedzieć?

0
1529

Każdy z nas marzy o zdrowym, pięknym uśmiechu i równiutko ustawionych zębach. Jednak nie każdy już chce nosić tradycyjny aparat ortodontyczny. Czasem takie rozwiązanie po prostu nie wchodzi w grę – jeśli jesteś szefem firmy, czy też zajmujesz eksponowane stanowisko, nieestetyczne szyny, czy gumki na zębach raczej nie będą tutaj odpowiednie. Co zatem? Rozwiązaniem będzie aparat ortodontyczny lingwalny – całkowicie niewidoczny, a jednocześnie gwarantujący skuteczność leczenia. Co warto o nim wiedzieć? I czy każdy może skorzystać z takiego rozwiązania? Sprawdźmy.

Aparat lingwalny – co to dokładnie jest?

Jeśli interesuje Cię aparat ortodontyczny niewidoczny zupełnie dla otoczenia, dyskretny, zapewniający swobodę i możliwość prowadzenia zupełnie normalnego trybu życia podczas leczenia ortodontycznego, aparat lingwalny to propozycja, którą warto się zainteresować. Aparaty tego typu to aparaty językowe, projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Językowe, bowiem umieszcza się je w jamie ustnej od strony języka. Dzięki takiemu usytuowaniu aparatu, zamki oraz inne jego elementy pozostają zupełnie niewidoczne, a samo leczenie ortodontyczne w pełni dyskretne.

Wśród aparatów lingwalnych znajdziesz trzy niezależne rozwiązania, tj. aparat Incognito, Incognito Lite oraz aparat WIN. Ortodonta z pewnością wskaże rozwiązanie, które będzie dla Ciebie optymalne. Dla przykładu, aparat Incognito Lite stosuje się w przypadku leczenia niewielkich wad zgryzu. Aparat Incognito wykonuje się ze stopu złota i irydu. Z kolei aparat WIN posiada elementy wykonane z chromu i kobaltu. Takie aparaty znajdziesz w gabinecie Ortolingwa – https://www.orto.info.pl/aparaty-stale/.

Dla kogo aparat lingwalny będzie dobrym rozwiązaniem?

Aparaty lingwalne stosowane są w leczeniu wszystkich wad zgryzu i bez względu na wiek pacjenta. Dlatego to dobre rozwiązanie praktycznie dla wszystkich – dorosłych i dzieci, osób z poważniejszymi i z niewielkimi wadami zgryzu. W przypadku młodszych a także niecierpliwych pacjentów takie rozwiązanie perfekcyjnie zda egzamin, bowiem aparat lingwalny skraca całkowity czas leczenia ortodontycznego. Zredukowana zostaje także ilość wizyt w gabinecie ortodontycznym, jakie pacjent musi odbyć. Oczywiście aparat językowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy przede wszystkim na dyskrecji leczenia. Aparat pozostaje niewidoczny dla otoczenia. Przeszkodą do założenia aparatu nie będzie zatem ani praca zawodowa, ani szczególne wydarzenie w życiu, jak np. ślub, czy sesja zdjęciowa.

Przeszkodą w założeniu aparatu lingwalnego będą przede wszystkim choroby przyzębia oraz zbyt drobna lub niedostatecznie duża korona zęba.

Co jeszcze wyróżnia aparaty językowe?

Poza skutecznością i dyskrecją leczenia, aparat lingwalny to mniejsze ryzyko wystąpienia próchnicy podczas korygowania wady zgryzu. Tutaj utrzymanie higieny jamy ustnej jest po prostu łatwiejsze. Dodatkowo, powierzchnie językowe zębów, a zatem te, na których zamocowany zostanie aparat, są bardziej odporne na demineralizację. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi zamków aparatu, szybciej się do niego przyzwyczaisz, a sam komfort podczas noszenia aparatu będzie większy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here