upięcie
fot: pixabay.com

Rozpuszczone włosy nadają naszemu wyglądowi bardzo kobiecy charakter. Trzeba jednak szczerze przyznać, że taka fryzura jest mało wygodna na co dzień. Bardziej praktyczne jest upięcie włosów. Podpowiemy, jak zrobić to w efektowny sposób. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-upiac-wlosy/

Luźne upięcia na co dzień

Na co dzień rzadko możemy pozwolić sobie na długotrwałe i misterne upinanie włosów. Rano zazwyczaj mamy mnóstwo do zrobienia – przygotowanie śniadania, wyprawienie dzieci do przedszkola czy szkoły. W tej całej porannej bieganinie niewiele czasu pozostaje nam na zadbanie o nasz wygląd, a jako kobiety chcemy przecież wyglądać zawsze pięknie. Najlepsze będą szybkie, luźne upięcia, które nie wymagają od nas precyzji i długiego układania. 

Artystyczny nieład

Aby łatwiej nam było osiągnąć zamierzany efekt, przygotujmy odpowiednio włosy juz wieczorem. Umyjmy włosy, jeśli wymagają odświeżenia. Spryskajmy lekkim płynem do stylizacji lub nałóżmy odrobinę pianki do układania włosów. Gdy włosy podeschną, upnijmy je w luźne warkocze lub skręćmy i zepnijmy gumką. Dzięki temu rano będziemy mieć piękne, delikatne fale, a włosy będą wyglądały na bardziej puszyste. Rano wystarczy delikatnie spiąć je specjalną spinką typu żabka. Nie ugładzajmy ich zbytnio, wysuwające kosmyki możemy zabezpieczyć wsuwką. Całość utrwalmy lakierem. 

Gładko zaczesane

Jeśli nie lubimy tego typu upięć, bazujących na delikatnym nieładzie, możemy w łatwy sposób upiąć gładko włosy. Zbierzmy wszystkie kosmyki na czubku głowy i zepnijmy je gumką. Skręćmy kucyk wokół własnej osi, a następnie owińmy wokół siebie, aby powstał kok. Zabezpieczmy go grubszą gumką w kolorze naszych włosów. Pojedyncze krótsze włoski przygładźmy małym grzebykiem o wąsko rozstawionych ząbkach, najlepiej zwilżonym w wodzie. 

Eleganckie upięcia na większe okazje

Na ważniejsze okazje możemy postarać się o bardziej eleganckie upięcie. Ich bazę może stanowić warkocz. Zbierzmy włosy z tyłu w kitkę, a następnie zróbmy z niej warkocz. Oplećmy do wokół, zabezpieczając wsuwkami.

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/cwiczenia-na-orbitreku/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here