dobre odżywki do włosów
fot. pexels.com

Włosy wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, aby mogły prezentować się zdrowo, lśniąca i atrakcyjnie. Chcąc osiągnąć taki efekt nie raz szukamy odpowiedniej odżywki do włosów, która podkreśli strukturę naszych włosów, pomoże im się lepiej układać oraz nada im pięknego wyglądu. Jakich odżywek powinniśmy szukać?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/dobre-odzywki-do-wlosow/

Zadanie odżywki do włosów

Przede wszystkim odżywka do włosów, jak sama nazwa wskazuje, powinna odżywiać nasze włosy, a więc odpowiednio o nie dbać, by prezentowały się pięknie. Odżywka jest odpowiedzialna więc za nawilżenie włosów, zadbanie o strukturę włosa, gęstość, miękkość oraz nadanie blasku. Niektóre odżywki mają również specjalne właściwości, takie jak nadanie włosom sprężystości, zwłaszcza w przypadku loków, odbudowanie i regeneracja zniszczonych włosów – zwłaszcza dla farbowanych włosów oraz obciążenie lekkich włosów.

Poszukując odżywki do włosów powinniśmy najpierw przyjrzeć się naszym włosom. Jakie są, czy są suche, mają tendencję do przetłuszczania się, czy są zniszczone, czy są ciężkie czy się puszą, itd. Wówczas możemy przystąpić do poszukiwania odpowiedniej odżywki do naszych włosów.

Jaką odżywkę kupić?

Szukając odżywki do włosów, musimy również przeczytać jej skład, a także rekomendacje producenta. Ile razy w tygodniu powinno się ją stosować, czy trzeba spłukiwać po nałożeniu, jak długo należy trzymać odżywkę na włosach, a także czy w jej składzie nie ma SLS-ów albo innych chemicznych substancji, które są szkodliwe dla włosów.

Wybierając się na zakupy do drogerii w poszukiwaniu odżywki miejmy trochę czasu w zapasie, aby wybrać odpowiedni produkt, aby później się nie zaskoczyć brakiem efektu.

Pamiętaj o tym, że nie zawsze należy kierować się zapachem odżywki oraz jej ilością w opakowaniu w atrakcyjnej cenie. Lepiej postawić na droższy kosmetyk, który będzie przynosił efekty, aniżeli tani, który dodatkowo podniszczy nam włosy. To inwestycja, jednak opłaca się, gdyż płacimy tu za efekt, który również będzie zauważalny dla innych.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/idealna-odzywka-nawilzajaca-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here