Możliwości ginekologii estetycznej

Bardzo często ginekologię estetyczną traktuje się jako temat tabu. Jeszcze więcej kontrowersji wywołują zagadnienia związane z wyglądem i estetyką narządów rodnych. W rzeczywistości zabiegom związanym z tą dziedziną poddaje się wiele kobiet. Z różnych powodów. Przedstawiamy jakie możliwości daje ginekologia estetyczna.

Czym jest ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna jest działem medycyny estetycznej, praktykowanąprzez lekarzy ginekologów. Wśród jej głównych zadań wymienić można nie tylko poprawę wyglądu żeńskich okolic intymnych, ale także likwidację niedoskonałości narządów płciowych, powodujących uczucie dyskomfortu, negatywnie wpływających na życie seksualne oraz zwiększające ryzyko infekcji.

-W naszym kraju pojęcie „ginekologia estetyczna” nie kojarzy się zbyt dobrze. Na myśl przywodzi ono przede wszystkim operacje mające na celu poprawę wyglądu narządów intymnych. Jest to jednak tylko niewielki procent tego, co kryje się pod nazwą tego działu medycyny – przyznaje nasz rozmówca reprezentujący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euro-Klinika.

Przy pomocy ginekologii estetycznej można walczyć z niedoskonałościami będącymi cechami wrodzonymi, skutkami starzenia, porodu lub operacji chirurgicznej.

Najpopularniejsze zabiegi

Zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, który wykonuje się najczęściej jest waginoplastyka. Wskazaniem do jej wykonania mogą być zarówno względy estetyczne, jak i medyczne. Waginoplastyka polega na zwężeniu i obkurczeniu pochwy. Z jej pomocą leczy się nietrzymanie moczu. Zabieg do niedawna wykonywany był skalpelem przez chirurga, jednak teraz najczęściej przeprowadza się go z pomocą lasera. Metoda ta jest w pełni nieinwazyjna i bezbolesna. Co więcej, taki zabieg trwa zaledwie 10 minut i w niektórych przypadkach skuteczny jest już po jednej wizycie u ginekologia (zwykle przeprowadza się serię tego typu zabiegów).

Pacjentkami, które decydują się na zabieg ginekologii estetycznej najczęściej są kobiety po porodach naturalnych, u których doszło do zwiotczenia lub poszerzenia ścian pochwy, bądź u których źle wykonane zostało zszycie krocza. W tych przepadkach przeprowadza się zwykle zabieg rewitalizacji pochwy lub waginoplastykę.

Innymi zabiegami z zakresu ginekologii kosmetycznej są:

  • powiększenie warg sromowych kwasem hialuronowym,
  • plastyka łechtaczki,
  • odtworzenie błony dziewiczej,
  • zmniejszenie warg sromowych,
  • laserowe wzmocnienie powięzi, ścianek pochwy i okolic pod cewką moczową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here