Sezon letni już tuż, tuż, a przygotowania do wakacji ruszają pełną parą, choć będą to nietypowe wakacje. Każdy szuka dobrych rozwiązań na spędzenie czasu relaksując się i wypoczywając. Na początku myślimy o niezbędnym ekwipunku, później przychodzi czas na przygotowanie siebie, chcemy wyglądać nienagannie, więc udajemy się do kosmetyczek, salonów fryzjerskich.
Na szczęście, chcąc na przykład wykonać pedicure w Krakowie, możemy znów korzystać z otwartych i oferujących usługi według długo wyczekiwanych potrzeb.
Czy usługi podrożały po ponownym otwarciu?
Długo wyczekiwane ponowne otwarcie salonów urody przyniosło nowe zaskoczenia, a dotyczą one cen usług. Wybranie się do fryzjera lub kosmetyczki może wydawać się wielkim wyjściem i często obawą związaną z cenami usług. Jednak zaskoczenie jest pozytywne wśród klientów wybierających się do kosmetyczki w większych miastach, gdzie ceny usług za manicure czy pedicure, Warszawie czy Trójmieście nie uległy znaczącej różnicy- wzroście. Gospodarka kraju powoli uwalnia się i odmraża, a ceny faktycznie są wyższe za standardowe usługi. Kosmetologia oraz fryzjerstwo zachęca swoich klientów do korzystania z usług poprzez promocje i stałe ceny, aby jak najwięcej osób skorzystało i wróciło do salonów. Fryzjerzy średnio o 10 złotych podnieśli ceny za obcięcia i koloryzacje, a kosmetyczki średnio o 5 złotych, to niewielki wzrost, który jest normalny w porównaniu do sukcesywnych corocznych wzrostów cen.
Jak bezpiecznie korzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki?
Po dłuższej przerwie od wizyt u fryzjerów oraz kosmetyczek wiele kobiet, a także mężczyzn nie ma pewności czy udać się i zaryzykować wizytą. Naprzeciw obawom i niepewnościom wychodzą zalecenia z Ministerstwa Zdrowia, warto zapoznać się z nimi i przede wszystkim zachować rozsądek. Minister Zdrowia zaleca umawianie się na wizyty zdalnie, za pomocą narzędzi takich jak telefon, komputer, przy użyciu aplikacji, kontaktów lub mediów społecznościowych. Gdy wchodzisz do salonu urody powinieneś mieć maseczkę zakrywającą twarz i nos oraz zdezynfekować dłonie.
W salonie powinny być:
- stanowiska pracy z odstępem 2 metrów lub za ekranami ochronnymi, jeśli są bliżej siebie,
- dystans zmniejszony jest w trakcie realizowania usługi- ścięcie włosów, wykonywanie manicure/pedicure klientom,
- płyn do dezynfekcji,
- każdorazowo wymycie i odkażone narzędzia pracy,
- foliowane miejsca do siedzenia lub każdorazowo wymycie i odkażenie po kliencie.
Przed udaniem się do fryzjera lub kosmetyczki weź maseczkę i płyn do dezynfekcji.