Pomarańczowa skórka to koszmar wielu kobiet – szczególnie w okresie letnim, gdy krótkie spódniczki i stroje kąpielowe odsłaniają wszelkie nasze defekty. Jak uporać się z takim problemem, jakim jest cellulit? Jakie leczenie może pomóc w chwili, gdy dieta i gimnastyka nie wystarczą już do pokonania tego problemu?

W walce z cellulitem pomocne mogą się okazać liczne zabiegi lekarskie, z których Polki marzące o pięknym wyglądzie i nienagannej sylwetce korzystają coraz chętniej. Karboksyterapia jest jednym z tych zabiegów, które już teraz cieszą się wielką popularnością. To leczenie cellulitu polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla (CO2) pod skórę, dzięki czemu możliwe staje się rozszerzenie naczyń krwionośnym oraz dotlenienie poszczególnych tkanek. Wszystko to przekłada się na piękniejszy wygląd oraz na mniejsze problemy z cellulitem. W walce z cellulitem pomagają też takie zabiegi, jak klasyczna mezoterapia oraz podskórne podawanie specjalnych koktajli do wygładzenia nierówności. Koktajle te zawierają zazwyczaj takie składniki, jak nienasycony kwas hialuronowy, krzem organiczny oraz antyoksydanty, choć i minerały, i witaminy odgrywają w ich przypadku rolę bardzo ważną. Zabieg leczniczy, w którym wykorzystywane są takie substancje, pomaga zwalczać cellulit i w pierwszej kolejności skupia się na redukcji tkanki tłuszczowej. Efektem takiego zabiegu jest też zdrowsza i bardziej jędrna skóra, która nabiera pięknego i zdrowego wyglądu. W walce z cellulitem pomocna będzie też lipoliza iniekcyjna, najlepiej sprawdzająca się w leczeniu takiego problemu, jakim jest lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Z cellulitem można także rozprawić się za pomocą fal radiowych, dzięki którym można zwiększyć napięcie skóry i poprawić jej jędrność.

Skuteczne leczenie takiego problemu, jakim jest cellulit, jest możliwe, wymaga jednak od każdej z nas cierpliwości i wytrwałości. Bez względu na to, na jakie zabiegi lekarskie postawimy, musimy pamiętać o jednym – by problem nie powrócił aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta stają się sprawami bardzo ważnymi.

Uroda jest u Ciebie na pierwszym miejscu? Zajrzyj na portal urodowo kosmetyczny www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here