Jak prawidłowo wykonać manicure żelowy?

Perfekcyjny manicure żelowy to marzenie wielu kobiet. Jednak nie zawsze można znaleźć tyle wolnego czasu, by zrobić go w salonie kosmetycznym. Dlatego warto wykonywać go samodzielnie, dzięki czemu możemy często zmieniać jego wygląd, ale też zaoszczędzamy sporo pieniędzy. Ważne jest jednak to, żebyśmy kierowali się paroma zasadami, dzięki którym stworzymy idealny manicure żelowy.

Paznokcie żelowe – jak długo się utrzymują?

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad naszym wymarzonym manicure żelowym, powinniśmy zastanowić się, jak długo utrzymują się na paznokciach. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że wiele zależy od jakości wykonania, a także produktów, z jakich korzystamy. Jednak standardowo przyjmuje się, że wytrzymują od 3 do 4 tygodni, a po tym czasie konieczne jest uzupełnienie niektórych ubytków, lub po prostu odświeżyć stylizację paznokci. Zatem możemy zauważyć, że taki manicure jest bardzo trwały, dzięki czemu nasze dłonie będą prezentowały się perfekcyjnie, a my nie będziemy musieli przejmować się ciągłym poprawianiem ich wyglądu.

Co jest potrzebne do wykonania manicure żelowego?

Zwróćmy uwagę na to, że wykonanie manicure żelowego wymaga skorzystania z wielu różnych preparatów i sprzętów. Jednak dzięki temu będziemy mogli cieszyć się idealnymi paznokciami. Pamiętajmy też o tym, że na samym początku naszej przygody powinniśmy ograniczyć liczbę dodatków lub wzorków na paznokciach. Jest to związane przede wszystkim z tym, że możemy nie mieć jeszcze takiego doświadczenia, przez co efekt może nas zniechęcić. Dlatego, jeżeli nie czujemy się wystarczająco pewnie w stylizacji paznokci, to ograniczmy się do zabawy kolorami. Pamiętajmy też o tym, że wszystkie najważniejsze elementy potrzebne do wykonania manicure znajdziemy na stronie https://activeshop.com.pl/paznokcie/zele-uv-i-led.html.

Najważniejsze elementy

  • Żel jednofazowy lub trzyfazowy,
  • Lampa UV lub LED,
  • Pilnik o różnej gramaturze,
  • Cleaner, który posłuży do przemywania paznokci,
  • Pędzelek do nakładania żelu,
  • Tipsy lub szablony,
  • Oliwka, którą nałożymy na samym końcu na skórki,
  • Płyn do dezynfekcji,
  • Nożyczki do usuwania skórek,
  • Inne elementy, dzięki którym będziemy mogli ozdobić paznokcie.

Manicure żelowy krok po kroku

Na początku powinniśmy pamiętać o tym, by przygotować paznokieć do dalszej pracy, a więc nadajmy mu odpowiedni kształt i pozbądźmy się skórek. Ważne jest także to, by płytkę delikatnie zmatowić pilnikiem, a następnie ją odtłuścić cleanerem. Kolejnym krokiem jest dopasowanie wielkości tipsów lub szablonu. Dzięki temu mamy pewność, że idealnie dostosują się na naszej płytki. Następny etap to nakładanie trzech cienkich warstw żelu. Pamiętajmy o tym, że po każdej z nich konieczne jest utwardzenie pod lampą UV lub LED. Ważne jest także to, że po drugiej warstwie konieczne jest delikatne piłowanie paznokcia. W ten sposób nabierze odpowiedniego kształtu. Na zakończenie manicure warto nałożyć oliwkę na skórki. Dzięki temu będą odżywione, a nie suche i zniszczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here