Jak malować brwi, aby nie wyglądały jak

Brwi „odrysowane od szklanki”… na pewno znasz ten efekt! Nieumiejętnie użyta kredka do oczu może sprawić, że na twojej twarzy aż do demakijażu zostanie zdziwiony wyraz. Natomiast brwi zbyt kanciaste mogą sprawić, że będziesz wyglądać na wiecznie zdenerwowaną, zatem także w tę stronę nie można przesadzić. Jak malować brwi, żeby wyglądały zupełnie naturalnie?

Nadanie brwiom odpowiedniego kształtu to podstawa. Oczywiście problematyczne miejsca lub niewielkie błędy w czasie depilacji można zakryć makijażem, ale jeśli nadasz brwiom odpowiedniego kształtu, to nie będziesz musiała się przejmować, a make-up stanie się o wiele łatwiejszy.

Po pierwsze kształt

Jaki kształt powinny mieć twoje brwi? Oczywiście wszystko zależy od twojej urody i twarzy. Istnieje jednak sprawdzony sposób, by wyznaczyć ich długość i kształt – przyłóż pędzelek do skrzydełka nosa – tam, gdzie wypadnie, powinien być początek brwi. Środek, czyli wygięcie łuku powinien wypadać na styku linii prowadzącej od skrzydełka nosa przez źrenicę, gdy patrzysz przed siebie. Linia wyznaczona przez pędzelek od płatka nosa do kącika oka to koniec brwi.

Jak malować brwi? Zacznij od konturu

Aby brwi nie wyglądały karykaturalnie, jak „od szklanki”, musisz zadbać o to, by ich kontur był dobrze wyrysowany. Masz dwie możliwości do wyboru – albo zaokrąglić brwi, albo nadać im bardziej ostrego, kanciastego kształtu. Oczywiście w żadnym wypadku nie można z tym przesadzić, zwłaszcza jeśli chcesz, by brwi wyglądały naturalnie. Jak malować brwi?

Kontur możesz zaznaczyć kredką do brwi lub cieniem. W tym drugim wypadku jest to łatwiejsze i o wiele prościej uzyskać delikatny efekt. Kredki są tłuste i wyraziste, na dodatek narysowanie odpowiedniej kreski nie jest łatwe. Trzeba do tego trochę wprawy. Dla początkujących mamy radę: wykonuj powolne, krótkie ruchy. Dzięki temu linia będzie prostsza.

Jak malować brwi: wypełnienie

Kolejnym krokiem jest wykonanie odpowiedniego wypełnienia. Jak malować brwi w środku? Wszystko zależy od tego, jakie one są. Jeśli masz rzadkie, jasne włoski, świetnie sprawdzi się pomada, cień albo barwny wosk. Możesz także sięgnąć po pisak do brwi. Jest ciemniejszy i sprawi, że włoski będą wyglądały na o wiele bardziej zagęszczone i ciemniejsze. Jeśli masz niesforne i bardzo gęste brwi, żel lub wosk staną się konieczne, by je zdyscyplinować i utrzymać w idealnym kształcie.

Wszystkie kosmetyki powinny mieć kolor zbliżony do twojej naturalnej barwy włosków. Dzięki temu efekt nie będzie karykaturalny. Kolor jest bardzo ważny, dlatego świetnie sprawdza się paletka do brwi, w której masz kilka kosmetyków i odcieni. Dzięki temu będziesz mogła poeksperymentować i wybrać kolor odpowiedni dla siebie.

Wyostrzenie dolnej powieki

Malowanie brwi to nie tylko makijaż włosków. Idealnie wygięty kształt to kwestia także makijażu oczu. Dlatego nie zapomnij pod dolną krawędź nałożyć niewielkiej ilości jasnego cienia. Efekt kontrastu sprawi, że brew stanie się bardziej wyrazista i optycznie mniej okrągła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here