Innowacyjne kosmetyki do pielęgnacji ciała Ido Lab

Wraz z wiekiem nasza skóra zmienia się. Objawy upływającego czasu pojawiają się nie tylko na twarzy, ale też na ciele. Jak dbać o siebie u progu dojrzałości, by na długo zachować młody, zadbany wygląd?

Jak dbać o ciało?

W swoim codziennym, napiętym do granic możliwości grafiku, rzadko znajdujemy czas na to, by przyjrzeć się uważnie naszemu ciału i zaopiekować się nim. Rano w biegu zakładamy ubranie i pędzimy do pracy, wieczorem padamy ze zmęczenia i po ciepłej kąpieli zwykle nie chce się nam już wmasować w skórę kremu, balsamu czy olejku. Nie mówiąc już o dłuższym masażu czy peelingu. Tymczasem odpowiednio pielęgnowane ciało odwdzięczy się nam zachowując młody wygląd na długie lata. Warto więc zadbać o nie jak najwcześniej i działać konsekwentnie. 

O ile w młodym wieku chwilowe zaniedbania nie dają natychmiastowego efektu pogorszenia wyglądu i kondycji skory, to po czterdziestce zobaczymy je już bardzo szybko i wyraźnie. Pewnego dnia zaczniesz dostrzegać wiotką skórę na udach, suchy i napięty naskórek na łydkach i rękach, obwisłą tkankę po wewnętrznej stronie ramion czy mało jędrny brzuch. Wtedy warto zacząć działać niezwłocznie i kompleksowo!

Co lubi nasze ciało? Dieta, ruch, masaż

Umiarkowana aktywność fizyczna to konieczność. Bez niej trudno jest uzyskać efekty. Nie musisz jednak zapisywać się na maraton czy zajęcia cross fit. Wystarczy spacer, jazda na rowerze czy tak modny w krajach azjatyckich slow jogging, czyli wolny marszobieg. Do tego warto wprowadzić zmiany w diecie – spożywać więcej produktów świeżych, roślinnych i bogatych w naturalne witaminy i antyoksydanty. Zredukuj spożycie słodyczy i mięsa. Zacznij od małych kroków, żeby się nie zniechęcać. 

Pielęgnacja ciała – skóra dojrzała

Kolejny etap do regularna i dobrze przemyślana pielęgnacja. Kosmetyki do pielęgnacji ciała pomogą przywrócić skórze elastyczność, zdrowy koloryt i miękkość. Poszukaj takich, które mają w składzie zarówno składniki roślinne (masła, oleje, antyoksydanty), jak i te zaawansowane, biotechnologiczne (np. peptydy). Takie połączenia niezwykle skuteczne i pozwalają szybko przywrócić skórze jędrność i napięcie. Wmasuj kremy i balsamy do ciała codziennie po kąpieli, a jeśli wiotkość jest znaczna, umów się na wizytę do gabinetu kosmetycznego, gdzie specjalistka zaleci profesjonalne kuracje, które mają działanie liftingujące.

Kosmetyki dla cery dojrzałej Ido Lab

Dziś branża kosmetyczna oferuje skuteczne rozwiązania zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała. Nowoczesne produkty zawierają cały szereg aktywnych substancji, które efektywnie poprawiają wygląd skóry – odmładzają ją, wygładzają i spowalniają pojawianie się oznak starzenia. Jeśli szukasz takich preparatów poznaj Ido Lab – kosmetyki do skóry dojrzałej tworzone zgodnie ze światowym trendem smart aging. To polska marka kosmetyczna, która powstała z myślą o kobietach dojrzałych, których skóra wymaga szczególnej uwagi i ukierunkowanej pielęgnacji. Opracowane przez najlepszych specjalistów kosmetyki zawierają skuteczne składniki biologicznie aktywne, które działając synergicznie przywracają cerze młodzieńczy blask, a ciału tak pożądane napięcie i jędrność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here