Gdzie udać się po zwichnięciu barku? Czy rehabilitacja jest ważna?

0
784

Upadki i uszkodzenia mechaniczne to najczęstsze powody problemów z barkiem. Gdy ulega ona zwichnięciu, choremu towarzyszy intensywny ból, zwłaszcza podczas poruszania się. Żeby go wyeliminować, często konieczna jest operacja. Ważne okażą się również czynności realizowane bezpośrednio po zabiegu.

Mowa tu oczywiście o rehabilitacji, która ma przywrócić sprawność barku i umożliwić nam normalne funkcjonowanie. Zarówno leczenie, jak i rehabilitację warto odbyć w renomowanej klinice, która cieszy się uznaniem wielu pacjentów.

Na czym polega zwichnięcie barku i jego leczenie?

Mowa jest o uszkodzeniu stawu barkowo-obojczykowym, a mówiąc dokładniej, więzadeł kruczo-obojczykowych. W efekcie tego, obojczyk w wyraźnie sposób odstaje od podstawy, powodując silny ból. Do tego typu zmian najczęściej dochodzi w wyniku upadku bądź mocnego uderzenia. Z tego też względu, zwichnięcia najczęściej zdarzają się wśród sportowców, jak również u osób pracujących fizycznie.

Warto w tym miejscu podkreślić, że leczenie zazwyczaj sprowadza się do zabiegu operacyjnego, który ma przywrócić naturalne ułożenie stawu. W szczególnie ciężkich przypadkach bezpośrednio po operacji konieczna jest rehabilitacja. Bez niej trudno myśleć o odzyskaniu pełnej sprawności. Zwłaszcza takiej, która pozwoliłaby wrócić do uprawianego sportu lub szczególnie ciężkiej pracy.

Jak można się domyślić, działania rehabilitacyjne trwają dość długo. Przeważnie realizowane są na podstawie wcześniej przyjętego planu, który powstaje po przeanalizowaniu rodzaju zmian, które pojawiły się po zwichnięciu. Oczywiście konieczna jest regularność. Bagatelizowanie problemu może znacząco utrudnić powrót do sprawności.

Wiele zależy również od tego, jacy dokładnie specjaliści się nami zajmują. Chcąc uzyskać dobre wyniki leczenia, warto decydować się na usługi cenionych centrów medycznych. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o klinikach prywatnych, zatrudniających często najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Do tego dochodzi nowoczesne wyposażenie, które także może mieć decydujący wpływ na efektywność całego procesu.

Biorąc to pod uwagę, dobrze jest przemyśleć, gdzie będzie prowadzona nasza rehabilitacja. Warszawa jest miastem, w którym działa mnóstwo klinik prywatnych, dlatego nie powinniśmy mieć żadnego problemu z wyborem. Zwłaszcza gdy zwrócimy uwagę nie tylko na ofertę i cennik, ale również na opinie publikowane przez innych pacjentów, którzy mieli już okazję skorzystać z usług konkretnych podmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here