Formy pomocy przy wypadaniu włosów

0
986

Jeżeli borykasz się z problemem rzadkich czy wypadających włosów, to koniecznie przeczytaj przygotowany przez nas artykuł.  Bez względu na przyczynę da się znaleźć skuteczne rozwiązanie estetyczne. Przedstawimy 3 podstawowe formy pomocy, które stosowane są w zależności od intensywności problemu z wypadaniem włosów:

  • Peruki i całościowe systemy włosów – dla osób mających bardzo znaczące ubytki włosów pokrywające więcej niż 50% powierzchni głowy
  • Częściowe uzupełnianie włosów – przy średnim nasileniu problemu, jeśli część głowy porośnięta jest włosami
  • Przedłużanie i zagęszczanie – dla osób, których włosy są cienkie i słabe, a problem nie ogniskuje się na szczycie głowy

Przeczytaj, czym charakteryzuje się każde z tych rozwiązań.

Peruki i całkowite systemy włosów

Rozwiązania te pokrywają powierzchnię całej głowy. Ich dużym atutem jest z pewnością poczucie bezpieczeństwa, które zapewniają. Oczywiście peruki i systemy całościowe mogą być odpowiednio obcięte i wystylizowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dobierając perukę, możesz postawić na model syntetyczny, który ma już uformowaną fryzurę albo skorzystać z dowolności układania włosów oferowane przez modele z włosów naturalnych.

Stojąc przed decyzją, jaką perukę wybrać, na pewno warto skorzystać z pomocy profesjonalnego stylisty. Będzie on w stanie doradzić najlepszy (pod względem czepka i włosów) model oraz rodzaj stylizacji, który idealnie pasuje do Twojej twarzy. Pamiętaj, że zadaniem peruki nie jest jedynie maskowanie niedoskonałości Twojej naturalnej fryzury. Peruka może idealnie podkreślić Twoje atuty.

Peruki występują w standardowych rozmiarach, ale mogą być też tkane na miarę, podczas kiedy systemy włosów zawsze tworzone są na indywidualne zamówienia. 

Częściowe uzupełniania włosów

Niechirurgiczne częściowe uzupełnianie włosów ma na celu zagęszczenie lub przedłużenie włosów własnych. Jednocześnie rozwiązania te zasłaniają miejsca ubytku włosów. Dzięki temu powodują, że fryzura staje się bardziej bujna i nabiera zdrowego wyglądu. W przypadku częściowego uzupełniania włosów przez tzw. systemy częściowe, toppery czy treski możliwe jest zastosowanie różnych metod aplikacji.

Perfekcyjny dobór systemu włosów musi być oparty o indywidualne potrzeby Klienta. Specjalista bierze pod uwagę Twój tryb życia, sposób funkcjonowania oraz urodę. Dzięki temu możliwy jest taki dobór systemu, który z jednej strony da oczekiwany efekt wizualny, a przy tym ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie.

Systemy częściowe czy inaczej uzupełnienia częściowe, umieszczamy na szczycie głowy. Jest to specjalna oddychająca baza, na której osadzone są włosy. Może ona być aplikowana bezpośrednio na skórę bądź włosy Klienta. Żaden z tych sposobów nie wiąże się z bólem i dyskomfortem. Aplikacja jest wykonywana z użyciem specjalistycznych taśm, kleju czy klipsów, a jej dobór wynika ściśle z potrzeb osoby noszącej.

Przedłużanie i zagęszczanie

Ostatnim z omówionych dzisiaj sposobów maskowania ubytków włosów jest przedłużanie i zagęszczanie. W tym przypadku specjaliści zalecają wykorzystanie jednej z dwóch metod, a mianowicie tape on, czyli metody kanapkowej lub tzw. „afroloków”.

Metoda kanapkowa jest uznawana za najszybszą i najmniej inwazyjną. Dodatkowe włosy są umieszczane pomiędzy przezroczystymi, połączonymi ze sobą taśmami. Ten sposób jest polecany osobom o cienkich i słabych włosach. Jeśli planujesz zupełną zmianę wyglądu, to tape on będzie idealnym wyborem, ponieważ pozwala na uzyskanie dowolnego koloru i długości fryzury. Uwaga, minimalna wymagana długość włosów, przy jakiej można zastosować metodę tape on, wynosi 15 cm!

„Afroloki” to zupełnie nowy trend, który już zyskał sobie ogromną popularność. Ta metoda zagęszczania włosów pozwala przedłużyć i zagęścić fryzurę w dowolnym kolorze i poziomie skrętu loków. Jednocześnie nie musisz przy tym farbować swoich naturalnych włosów. „Afroloki” pozwalają na diametralną zmianę objętości oraz tekstury włosów.

Więcej informacji na temat form pomocy w przypadku rzadkich i wypadających włosów znajdziesz na stronie https://hairmajestystudio.pl/. Specjaliści ze studia Hair Majesty pomogą Ci pozbyć się problemu estetycznego i znacznie poprawić komfort życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here