Farbujesz włosy

Każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić kolor swoich włosów. Czasami jest to spowodowane własnymi zamiłowaniami, czasami modą, a czasami chwilową chęcią na zabłyśnięcie lub pokazanie się w nietypowym kolorze. Niezależnie od powodu farbowania, warto jednak pamiętać, że może ono wpływać na strukturę włosa i prowadzić do jego osłabienia. Jak zatem zapobiegać jego negatywnym skutkom?

Co grozi farbowanym włosom?

Częste farbowanie, a w szczególności rozjaśnianie włosów może znacząco obniżyć ich wytrzymałość i negatywnie wpłynąć na zdrowie. Po wielokrotnych zmianach kolorów włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane zmianami temperatur, klimatyzacją, miejskim życiem lub promieniowaniem UV. Niekorzystny wpływ wszystkich czynników powoduje, że zaczynają łamać się, a ich łuski odstawać. Szybko pojawia się osłabienie i wypadanie włosów, a w wilgotnych miejscach – puszenie. Wówczas ich układanie wymaga dodatkowych działań i również może prowadzić do obniżenia ich jakości.

Farbowane włosy narażone są także na matowienie i przesuszenie. Ich wygląd ulega wyraźnemu pogorszeniu, są także niemiłe w dotyku. Po dłuższym czasie mogą dodatkowo stracić urodę za sprawą powolnego wypłukiwania się koloru.

Jak pomóc włosom farbowanym?

Aby zapobiec wszystkim tym negatywnym zjawiskom, warto sięgnąć po kosmetyki specjalnie do nich przeznaczone. Jednym z najważniejszych będzie odpowiednie serum, które pozwoli na przywrócenie włosom ich naturalnego piękna. Jego skład powinien być wzbogacony o niezbędne składniki odżywcze, w tym witaminy i dobroczynne olejki roślinne. Dzięki olejkom roślinnym dostarczone zostaną kwasy omega-3 i omega-6, a także witaminy, rozpuszczalne w tłuszczach. Będą mogły wniknąć głęboko w strukturę włosa, odżywiając go i odbudowując.

Jednocześnie działanie tych składników polega na natychmiastowym wygładzeniu struktury włosów i dodaniu im pięknej jedwabistości. Dzięki temu ich łuski mniej odstają, a to przekłada się na mniejsze plątanie, puszenie czy wypadanie włosów. W efekcie nabierają nie tylko blasku, ale również objętości.

Serum chroniące kolor

Niemniej ważne jest zastosowanie preparatów, które wspomogą zachowanie koloru włosów farbowanych, a nawet wzbogacą go o piękny blask i pozwolą na uwydatnienie barwy. Przykładem takiego preparatu może być dostępne pod adresem https://beabeleza.pl/8125-serum-do-wlosow-farbowanych serum marki Kerastase Reflection Fluide Chromatique.

Zostało przygotowane specjalnie z myślą o włosach farbowanych i służy jednocześnie wzbogaceniu i utrwaleniu ich koloru, jak również regeneracji. Dzięki właściwościom odżywczym pomaga włosom zachować miękkość i gładkość, a także wspaniały blask. Wspaniale sprawdzi się u każdego, kto poszukuje wielofunkcyjnego preparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here