dieta 3d chilli

Dieta 3D chili jest stworzona przede wszystkim dla osób, które bez głodówek i wspomagaczy w postaci suplementów diety chcą stracić zbędne kilogramy. Dieta ta została zaprojektowana w taki sposób, że każdy posiłek jest dobrany do bardzo szybko zmieniających się potrzeb odchudzającego. Chudnie się dzięki odpowiednio dobranym przyprawom poprawiającym naszą przemianę materii.

Czy dieta 3D zrewolucjonizuje odchudzanie?

Dieta 3D chili powinna trwać minimum 30 dni. Dopiero po 2 miesiącach powinniśmy zrobić sobie miesięczną przerwę, aby nasz organizm odpoczął od pikantnych przypraw. Należy pamiętać również, że podczas stosowania diety 3D chili należy przyjmować około 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej jeśli będzie to woda mineralna z cytryną, limonką, listkami mięty i melisą. Na początek najlepiej będzie spróbować stosować dietę 3D chili przez na przykład tydzień aby sprawdzić, czy jest ona dla nas.

Na czym polega dieta 3D Chili?

Dieta 3D chili to dieta, której podstawę stanowią przede wszystkim przyprawy w 3 kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym. Cały sekret tej oto diety polega na dobraniu odpowiedniej ilości przypraw i połączeniu ich z właściwymi składnikami naszego jadłospisu. Po odpowiednim połączeniu przyprawy te stanowią trójwymiarowy system spalania kalorii.

Mimo tego, że w diecie 3D chili główną rolę odgrywa papryczka chili, to niezbędne są także przyprawy zielone i żółte. Warto wiedzieć, że występowanie tylko jednej przyprawy mogłoby doprowadzić do uodpornienia się organizmu na nią, co w konsekwencji jest zatrzymaniem metabolizmu i spowolnieniem procesu spalania tłuszczu.

skuteczność diety 3d chilli i na czym polega

Ważne składniki w diecie 3D chili

Poza kapsaicyną zalecane jest także stosowanie przypraw korzennych. Takich jak na przykład cynamon, imbir czy kardamon. Aromatyczny, specyficzny zarówno w smaku jak i zapachu, kardamon pobudza u nas wydzielanie soków trawiennych. Cynamon natomiast działa antyseptycznie i przeciwutleniająco. Wpływa on na poziom naszego cukru we krwi. Imbir przyspiesza krążenie krwi, jest również silnym antyoksydantem a dodatkowo ma działanie przeciwzapalne.

W diecie 3d chili stosujemy trzy grupy przypraw:

  • przyprawy czerwone, które przyspieszają metabolizm i niszczą tkankę tłuszczową – curry, pepperoni, pieprz czarny, papryka, chili
  • przyprawy żółte, które ułatwiają trawienie, poprawiają krążenie oraz hamują apetyt – kardamon, imbir, cynamon
  • przyprawy zielone, które działają stabilizująca i łagodząc na układ pokarmowy – mięta, tymianek, szałwia, oregano, bazylia

Czy jest skuteczna?

Pamiętajmy, że dieta 3D chili nie jest dla każdego. Jeśli chorujemy na wrzody żołądka lub inną chorobę związaną z układem pokarmowym, zapytajmy lekarza, czy możemy stosować dietę 3D chili. To samo zalecenie dotyczy osób cierpiących na nadciśnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here