Depilacja laserowa pośladków - pozbądź się problemu raz na zawsze

Znienawidzone włoski pojawiają się u Ciebie nie tylko na bikini czy nogach, ale też pośladkach? Spokojnie, są sposoby, żeby pozbyć się ich na stałe.

Każda kobieta ma włoski na pośladkach. U wielu są jednak w postaci jasnego meszku, który jest praktycznie niewidoczny. Brunetki mają przeważnie ciemniejsze włoski, ale często miękkie, które łatwo można usunąć. Jeśli jesteś jednak jasną blondynką, a Twoim problemem są ciemne i grube włoski na pośladkach, winowajcą mogą być hormony. Za nadmierne lub zbyt mocne owłosienie u kobiet odpowiada często nadmiar androgenów, zwłaszcza testosteronu, hormonów nadnerczy lub prolaktyny. Towarzyszy też ono często zespołowi policystycznych jajników. Czasem jednak taka jest po prostu Twoja uroda. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest depilacja. Najważniejsze, aby dobrać jej odpowiednią metodę.

Bezbolesna depilacja pośladków

Istnieje wiele metod usuwania zbędnych włosków z pośladków, ale większość z nich ma spore minusy. Możesz użyć maszynki, ale w przypadku pośladków łatwo o zranienia czy podrażnienia. Zwłaszcza, że często włoski pojawiają się nie tylko na pośladkach, ale również między innymi. W takim wypadku korzystanie z maszynki może być bardzo ryzykowne. Drobne uszkodzenia skóry w tej okolicy mogą powodować stany zapalne, a nawet sprzyjać infekcjom intymnym. W przypadku usuwania włosków spomiędzy pośladków odpada też raczej depilator, nawet ze specjalną nakładką do wrażliwych okolic. Dla wielu kobiet jego używanie jest zbyt bolesne.

Kremy do depilacji też nie są najlepszym pomysłem, bo mogą podrażniać delikatną skórę między pośladkami. Dużo bezpieczniejszy i delikatniejszy jest wosk. Jednak na pośladkach i między nimi nie zrobisz go sama, tylko musisz udać się na ten profesjonalny, do kosmetyczki. Pochłania to dużo czasu i pieniędzy. Wszystkie te metody depilacji dają też efekty na krótko i wymagają regularnego powtarzania. Często prowadzą też do wrastania włosków i infekcji. Zupełnie inne rezultaty daje depilacja laserowa.

Zapomnij o włoskach na zawsze

Laser pozwala skutecznie usunąć włoski z tak problematycznych okolic jak pośladki i pozbyć się ich już raz na zawsze. Istnieje wiele skutecznych laserów, ale jednym z najlepszych jest laser diodowy LightSheer Duet. Jest wyposażony w dwie głowice, w tym jedną małą, która niezwykle precyzyjnie usuwa włoski z trudno dostępnych miejsc, takich jak szpara międzypośladkowa. Głowica ma też dodatkowo wbudowaną szafirową chłodzącą końcówkę, przez co depilacja laserowa pośladków jest prawie bezbolesna. 

Po zabiegu skóra może być wprawdzie zaczerwieniona, ale to szybko mija. Aby przyspieszyć gojenie, unikaj przez kilka dni sauny, basenu czy kąpieli, a także dokładnie nawilżaj poddaną zabiegowi skórę. Pij też dużo wody. Przez kolejny miesiąc po depilacji laserowej należy unikać słońca. To bardzo ważne, bo może ono powodować silne przebarwienia i zaostrzać podrażnienia.

Jak laser usuwa włoski na pośladkach?

W trakcie zabiegu laser LightSheer Duet uszkadza macierz włosa i niszczy cebulki włosów, przez co przestają one odrastać. W trakcie jednego zabiegu na stałe udaje się usunąć zazwyczaj 30 procent włosków. Dla trwałego efektu potrzeba przeważnie od trzech o pięciu zabiegów, które w przypadku pośladków trwają tylko kilkanaście minut. To też bardzo łagodna depilacja – pośladki nie są po niej mocno podrażnione, a naskórek w żaden sposób uszkodzony.

Depilacja laserowa pośladków nie jest też tak kosztowna, jak może się wydawać. Kupując zabiegi w pakiecie możesz liczyć na duże zniżki. Pomyśl też o tym, że dzięki takiej depilacji pozbędziesz się problemu raz na zawsze. A wosk, maszynki czy kremy do depilacji również kosztują. Płacąc za nie co kilka dni, a nawet codziennie, przez całe życie jesteś w stanie wydać na nie równowartość całkiem porządnego samochodu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here