Dekanty perfum

Zdarzyło Ci się wyjść z perfumerii z flakonikiem pięknych perfum, a po kilku godzinach poczuć rozczarowanie kompozycją, a przy tym dość sporą irytację z powodu źle wydanych pieniędzy? Jest na to jedna skuteczna rada – dekanty, czyli próbki perfum, które pomogą Ci uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Przekonaj się, dlaczego próbki zapachów okażą się Twoim najlepszych sprzymierzeńcem, nie tylko podczas testowania perfum.

Czym są dekanty?

Dekanty to nic innego, jak próbki oryginalnych perfum, czyli odlewki wykonane z pełnych flakonów zapachów danej marki. Występują one zazwyczaj we flakonikach o niewielkiej pojemności, wynoszącej najczęściej od kilku do kilkunastu mililitrów. Dekanty kosztują zaledwie ułamek ceny pełnego flakonu perfum, ponieważ ich cena obejmuje jedynie koszt opakowania, usługę przygotowania próbek, a także koszty wysyłki.

Próbki oryginalnych perfum – Twój sprzymierzeniec w testowaniu zapachów

Po co Ci dekanty perfum, skoro możesz mieć pełny flakon? Odpowiedzi jest więcej niż myślisz. Przede wszystkim dzięki nim łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni zapach dla siebie.

Wszystko sprowadza się do tzw. piramidy zapachowej, czyli uwalniających się kolejno po sobie warstw perfum,  zawierających różne akordy. Testując zapachy w perfumerii będziesz mieć okazję poczuć górne nuty, czyli nuty głowy. Jeśli spędzisz w niej dłuższą chwilę być może doświadczysz nut średnich, czyli serca. Jednak niemal na pewno nie poczujesz nut bazy, które mogą być całkowicie inne od górnych akordów. Jeśli zatem na tej podstawie dokonasz wyboru perfum, a nuty bazy nie będą Ci odpowiadać, może okazać się, że zakup nie był trafiony.

Poznaj zapach za pomocą dekant perfum

Zamiast spędzać czas w perfumerii, mieszając ze sobą dziesiątki zapachów i przyprawiając się o zawrót głowy, lepiej zdecydować się na kilka dekant i na spokojnie wypróbować je w różnych sytuacjach. Za niewielką kwotę możesz mieć do dyspozycji wiele zapachów i poznać każdą ich nutę przy różnych okazjach i różnej aurze. Nic innego nie pozwoli Ci lepiej poznać kompozycji i przekonać się, jak układa się na Twojej skórze.

Dekanty nie tylko na próbę

Często podróżujesz lub wychodzisz z domu na długie godziny? Próbki oryginalnych perfum okażą się przydatne także dla Ciebie. Jeśli przyjdzie moment na to, aby odświeżyć swój zapach, zawsze możesz mieć przy sobie niewielką, zajmującą mało miejsca w torebce lub plecaku buteleczkę właśnie na takie okazje. Będzie to znacznie wygodniejsza niż pełny flakon o pojemności 100 ml.

Więcej informacji na temat dekant perfum: „Czym są odlewki perfum i dlaczego warto z nich korzystać?”.

Próbki perfum – gdzie je zdobyć?

Próbki perfum męskich i próbki perfum damskich znajdziesz w dobrych perfumeriach internetowych. Szeroki wybór kompozycji umożliwi Ci testowanie wielu zapachów lub wyposażenie się w małe flakoniki ulubionych perfum, które możesz zawsze nosić przy sobie na wypadek konieczności odświeżenia zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here