Akcesoria do hybryd

Pierwszy krok w kierunku wykonania samodzielnego manicure hybrydowego jeszcze przed Tobą? A może podstawy masz już opanowane? Bez względu na to, czy jesteś na etapie początkującym, czy może już posiadasz trochę doświadczenia – poniższy artykuł jest dla Ciebie. W prezentowanym wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi i refleksji na temat początków przygody z hybrydami, lakierami do paznokci hybrydowych czy też lamp do wykonania zabiegu manicure hybrydowego.

Na początek zestaw startowy do hybryd

Koszty manicure w salonie stale rosną – warto więc spróbować wykonać manicure hybrydowy w domowym zaciszu. Możemy pokazać i udowodnić światu, że samodzielne wykonywanie tego zabiegu to kwestia wprawy. Pokażmy też, że w rzeczywistości może to być dla nas satysfakcjonujące zajęcie albo hobby, z którym praktycznie każda z nas jest w stanie sobie poradzić.

Jaki zestaw do manicure hybrydowego wybrać na początek? Nasz set startowy powinien zawierać: lakier hybrydowy, wzorniki do paznokci, odżywkę do paznokci hybrydowych. Najlepiej wybrać lakier hybrydowy wielofunkcyjny – 3in1 lub 5in1. Jest to podstawowy zestaw do wykonania samodzielnego manicure hybrydowego.

Jakie akcesoria powinna wybrać osoba trochę bardziej zaznajomiona z tematem? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na komplety rozbudowanych, bardziej zaawansowanych zestawów. Warto wybrać lakiery do paznokci hybrydowych zawierające różne elementy, m.in. bazy i topy, płyn o dwóch zastosowaniach, który przygotuje płytkę paznokci przed nałożeniem lakieru i usunie lepką warstwę na zakończenie stylizacji. Warto posiadać także witaminy do paznokci. Tutaj sprawdzi się świetnie oliwka do skórek i paznokci pełna roślinnych olejków. Oliwka roślinna odżywia skórki i nadaje blask stylizacji oraz wygładzi paznokcie przed nałożeniem lakieru, zapewniając im równą i gładką powierzchnię.

Skład lakieru do paznokci hybrydowych

Gotowy zestaw startowy do samodzielnego wykonania hybrydy zawiera wszystkie niezbędne produkty potrzebne na początek. Sama formuła lakierów do paznokci hybrydowych to przede wszystkim baza, kolor i top w jednym lakierze. Taki skład lakieru do manicure pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze, zwłaszcza jeśli wykonujemy najczęściej ulubiony rodzaj hybrydy w jednym kolorze i nie kolekcjonujemy lakierów do paznokci.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas kompletowania „paznokciowej wyprawki”? Na akcesoria do hybryd i wzornik do paznokci. Jeżeli lubicie ozdoby, trzeba zwrócić uwagę na płatki bezpyłowe, brokat i pusher służący do odsuwania skórek. Tutaj dużo zależy od tego, czy w ogóle usuwacie swoje skórki. Warto wiedzieć, że wymagają one przynajmniej delikatnej obróbki, a odsunięte zwiększają powierzchnię paznokcia i pozwolą na optyczne wysmuklenie dłoni.

Podsumowując – jest to gotowy zestaw umożliwiający wykonanie samodzielnego manicure hybrydowego. Dzięki opcji odpowiednio dobranych kosmetyków i personalizacji koloru lakieru do paznokci hybrydowych otrzymasz piękny manicure bez wychodzenia z domu.

Akcesoria do hybryd: lampa i oświetlenie

Wybór lampy do manicure hybrydowego nie jest prosty. Wykonując samodzielnie zabieg manicure, zastanawiasz się pewnie, czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy UV? Na szczęście przygotowałam dla Was kilka uwag na temat oświetlenia i lampy do manicure.

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy do hybrydy i oświetlenia UV?

Odpowiedź na to pytanie brzmi negatywnie. Lakiery hybrydowe w przeciwieństwie do zwykłych lakierów do paznokci cechują się długą trwałością – aż do 21 dni. Oznacza to, że lakiery do paznokci hybrydowych nie wysychają przy kontakcie z powietrzem. Lakiery hybrydowe wymagają utwardzania w lampach UV lub UV/LED. Lampy ledowe do hybrydy i światło UV powodują wiązanie się merów w polimery, które z kolei zapewniają trwałość lakierowi. Następuje zmiana stanu z płynnego w stan warstwy twardej. Ten proces nazywamy polimeryzacją.

Jakie lampy do hybrydy?

Przy wyborze lampy do hybrydy, która będzie użytkowana praktycznie co 14-21 dni, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: żywotność, gwarancja oraz moc. Jeśli chodzi o czas pracy poszczególnych urządzeń, warto wiedzieć, że lampy UV/LED wystarczają na około 30 000 – 50 000 godzin pracy, modele UV – na 500 – 600 godzin,  a LED-owe –  na 50 000 godzin.  Przed zakupem upewnijmy się także, przez ile miesięcy produkt będzie można bezpłatnie wymienić lub naprawić, czyli sprawdźmy dokładnie warunki gwarancji. Jeśli chodzi o moc urządzenia, rekomendowane są modele minimum 24-watowe. Choć na rynku dostępne są produkty o niższej mocy, nie gwarantują prawidłowego wykonania zabiegu manicure.

Jakie lampy do hybryd będą najlepsze?

Najlepiej zdecydować się na zakup lampy do hybryd u sprawdzonych marek, które mają wielu klientów. Jeśli produkty są używane w profesjonalnych salonach manicure, to sprawdzą się również w domu. Najlepsze lampy do hybryd to przede wszystkim tey, które utwardzają szybko lakiery hybrydowe. Obecnie wszystkie dostępne na rynku lampy do hybryd to najnowsze pod względem technologicznym lampy ledowe do hybrydy UV/LED lub LED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here